Gniewino: Koncert kolęd z chórem Appassionato – zaproszenie

Parafia pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie serdecznie zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu chóru Appassionato, który odbędzie się już najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2023 r. po Mszy Świętej o godz. 11:30.

REKLAMA

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika
ul. Pomorska 10
84-250 Gniewino

Chór Appassionato

Chór powstał w marcu 2012 roku w CKSTiB w Gniewinie. Dyrygentem od początku istnienia Appassionato jest Joanna Kurek, absolwentka wydziału Teorii i kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. w Wejherowie, przez wiele lat związana z rumskim Chórem św. Cecylii oraz chórem Cantores Veiherovienses.

Mimo krótkiego stażu, chór bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym na terenie województwa, poprzez oprawę muzyczną uroczystości, udział w festiwalach, koncertach. Dodatkowo zapewnia oprawę Mszy Św. w okolicznych parafiach.

Chór Appassionato zrzesza pasjonatów muzyki z terenu województwa pomorskiego, wciąż jest otwarty na nowych członków. Rodzinna atmosfera prób sprzyja muzycznemu rozwojowi chóru i jego chórzystów. Pasja, która towarzyszy członkom chóru zaowocowała licznymi osiągnięciami chóru, m.in.: Brązowe Pasmo w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej Ave Maria w Chojnicach, III miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej “Pater Noster” w Strzepczu, Srebrne Pasmo w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, specjalne wyróżnienie w Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Strzepczu, Brązowy Dyplom w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie, Złote Pasmo w X Jubileuszowym Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni, udział w Festiwalu Vanezia Music Festiwal we Włoszech.

Próby odbywają się 2 razy w tygodniu:
– środy od 18:30
– soboty od 10:00

Przyszli członkowie mogą potwierdzić godziny prób oraz rozwiać wszelkie wątpliwości w kontakcie z dyrygent: 600 970 323.

Źródło:
http://www.parafia-gniewino.pl/ogloszenia.html
https://www.facebook.com/appassionatogniewino
http://dobremiejsce.gniewino.pl/kultura/sekcje-kulturalne/chor-appassionato?fbclid=IwAR3lEvW0BiuWjcIzXiyyYNfqTZxUbW7lTbUaTQme7crK9pXdZpBy5DkNhwU

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *