Leśno: Kolędnicy misyjni dzieciom w Papui-Nowej Gwinei

W dniach następujących po Bożym Narodzeniu wielu “małych misjonarzy” zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci podejmuje się kolędowania, by nieść Dobrą Nowinę o Narodzeniu Zbawiciela i uwrażliwiać na potrzeby swoich rówieśników w krajach misyjnych. Na szlak kolędniczy wyruszyły też dzieci z parafialnego ogniska misyjnego w Leśnie, prowadzonego przez panią Teresę Kin i siostrę Sancję Fuks.

REKLAMA

Tegoroczna akcja Kolędników Misyjnych poświęcona była dzieciom z Papui-Nowej Gwinei. Mali kolędnicy zostali uroczyście rozesłani 26 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 w kościele parafialnym. Nowością był w tym roku podział na dwie grupy kolędnicze, dzięki czemu w czasie tegorocznych wizyt mali misjonarze odwiedzili część parafian zamieszkałych w Leśnie i w Główczewicach. Grupę kolędującą w Główczewicach wsparła też siostra Wincenta i część scholi z klasztoru w Orliku.

Tak jak zeszłoroczny mróz, tak i w tym roku padający deszcz nie wystraszył odważnej ekipy. Nie sposób opisać całego bogactwa tego wyjątkowego czasu, z pewnością było to wydarzenie pełne radości i wzruszenia zarówno dla samych parafian, jak również dla kolędujących dzieci. Koło misyjne bardzo serdecznie dziękuje za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za wszystkie składane ofiary na rzecz misji i słodkie poczęstunki przygotowane dla dzieci – z serca “Bóg zapłać!”. Wyrazy podziękowania kierujemy też w stronę mam, które “po królewsku” ugościły nas w czasie przerwy w kolędowaniu 31 grudnia.

Wypada w tym miejscu podziękować też samym dzieciom, które z ogromnym zaangażowaniem już od października przygotowywały kolędniczą scenkę, ćwiczyły śpiew kolęd i pastorałek, szykowały stroje, poznawały wiele informacji o kraju, dla którego podejmują trud kolędniczej wędrówki… nie mówiąc o całorocznej, regularnej formacji w kole misyjnym. Niech podziękowaniem będą słowa samego papieża Franciszka:

„Objawienie Pańskie jest w sposób szczególny Światowym Dniem Misyjnym Dzieci, to znaczy tych dzieci i nastolatków, którzy się zobowiązują do modlitwy i ofiary, aby Ewangelia była głoszona tym, którzy jej nie znają. Tych młodych ludzi jest  bardzo wielu, w różnych krajach świata. Chcę im wyrazić moją wdzięczność: chłopcy i dziewczynki, dziękuję! Pragnę wam również przypomnieć, że misja zaczyna się od chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu”. – papież Franciszek.

 Finałem naszej akcji, jak co roku, była Uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest też z ustanowienia papieża Piusa XII Światowym Dniem Misyjnym Dzieci.

 Tego dnia dzieci i młodzież z koła misyjnego przygotowały uroczystą oprawę Mszy Świętej o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Leśnie. W procesji z darami zaniesiona została m.in. skarbonka z tegorocznej akcji kolędowania, z której ofiary ostaną przekazane na konto Papieskich Dzieł Misyjnych, a następnie wesprą projekty misyjne. Na pomoc dzieciom w Papui-Nowej Gwinei zebrano łącznie 2600 zł.

s. Sancja

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://www.siostryzorlika.pl/czytnik-aktualnosci/kolednicy-misyjni-dzieciom-w-papui-nowej-gwinei.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *