Czuwanie modlitewne przed pogrzebem Benedykta XVI

Ks. rektor Paweł Ptasznik oraz wspólnota parafialna zgromadzona przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie zapraszają Polaków mieszkających w Rzymie oraz polskich pielgrzymów przybywających, by wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych Papieża emeryta Benedykta XVI na wspólne czuwanie modlitewne.

REKLAMA

Nabożeństwo rozpocznie się w środę, 4 stycznia ok. godz. 19.00 w kościele przy via Botteghe Oscure 15 w Rzymie i zostanie zakończone Apelem Jasnogórskim, ok. g. 21.00. Podczas nabożeństwa będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy via delle Botteghe Oscure 15 w Rzymie jest najstarszym i najcenniejszym polskim zabytkiem poza krajem. Papież Grzegorz XIII, 8 października 1578 r., odpowiadając na prośbę kardynała Stanisława Hozjusza bullą “Ex supernae dispositionis arbitrio” podpisaną w Tusculum, w pobliżu Rzymu erygował kościół i hospicjum dla “nacji polskiej”, by zapewnić opiekę duszpasterską dla Polaków przebywających w Rzymie, w tym dla pielgrzymów. Trzynaście lat później, 13 października 1591 r. ks. kard. Jerzy Radziwił, biskup krakowski konsekrował nowy kościół Najświętszego Zbawiciela i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. Od tego dnia każdorazowy biskup krakowski jest opiekunem kościoła – w 1757 r. określono prawa i obowiązki biskupów krakowskich, jako protektorów kościoła i hospicjum. Obecnie protektorem kościoła jest abp Marek Jędraszewski, a jego rektorem jest ks. prał. Paweł Ptasznik.

Źródło: https://www.ekai.pl/czuwanie-modlitewne-przed-pogrzebem-benedykta-xvi/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *