„Powiedz Ukrainie” – posłuchaj i pomyśl o tych, którym trudno

Kolęda powstała w okresie świąt Bożego Narodzenia z potrzeby serca, by towarzyszyć ukraińskim rodzinom w ich trudnej drodze na Ukrainie, w Polsce i wszędzie, gdzie się chronią od marca 2022.

REKLAMA

Dedykujemy ją także wszystkim tym, którzy wspierali i wspierają uchodźców, i ludność Ukrainy ogarniętej wojną. Nastrój ludowej melodii łemkowskiej pomaga wczuć się w przeżycia ludzi z bliskiego nam kraju, a słowa zawierają przekaz nadziei płynący z narodzenia Zbawiciela.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania, wykonania i nagrania kolędy, w szczególności uczniom i absolwentom Publicznego Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie.
Autorem słów jest Szymon Grzelak założyciel Fundacji Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. Publikacja kolędy połączona jest ze zbiórką pieniędzy, które zostaną wykorzystane na wsparcie i docenienie ludzi będących wzorem pasji i wytrwałości w podtrzymywaniu ducha i kondycji psychicznej dzieci i młodzieży z Ukrainy przebywających w Polsce. Chcemy ich odnaleźć, pomóc im i nagłośnić ich pracę.

Fundacja Instytut Profilaktyki Zintegrowanej od kilku lat wyłania ogólnopolskich laureatów nagrody Profilaktyk Roku. Robimy to pro bono w oparciu o pomoc darczyńców. Nagradzani są ludzie z pasją, którzy wspierają dzieci i młodzież twórczym i wytrwałym działaniem w obszarze wspierania kondycji psychicznej, profilaktyki różnych problemów, wychowania.
Rok 2022 minął pod znakiem pomocy Ukrainie. Przyszedł czas żeby wyróżnić i pokazać pasjonatów, którzy w szczególnie piękny sposób wspierali dzieci i młodzież z Ukrainy, pomagali im radzić sobie z trudnymi przeżyciami i integrować się w Polsce, tworząc przyjazny klimat w lokalnych środowiskach.

Zebrane wpłaty zostaną przeznaczone na pomoc i nagrody dla laureatów. Pasjonaci dają z siebie wszystko nie myśląc o pieniądzach. Tym bardziej warto ich umocnić doceniając ich trud i przyznając nieoczekiwaną nagrodę. Warto ukazać ich szerzej jako inspirujący przykład do naśladowania.

Kolędy można posłuchać na kanale YouTube Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

Źródło: https://www.ekai.pl/koleda-powiedz-ukrainie-posluchaj-i-pomysl-o-tych-ktorym-trudno/
Fot. YouTube/Instytut Profilaktyki Zintegrowanej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *