Stan Benedykta XVI jest stabilny, koncelebrował Mszę św.

Chrześcijanie na całym świecie modlą się za powoli gasnącego Benedykta XVI. Watykan poinformował, że jego stan jest stabilny. Rzecznik Stolicy Apostolskiej stwierdził, że Papież Senior „wczoraj wieczorem mógł dobrze wypocząć. Uczestniczył też po południu w celebracji Mszy św. w swoim pokoju”.

REKLAMA

Po południu w bazylice św. Jana na Lateranie, katedrze biskupa Rzymu, sprawowana jest Msza w intencji Papieża Seniora. Wikariusz dla diecezji rzymskiej zachęcił wiernych, by otoczyli modlitwą Benedykta XVI w tej chwili próby i cierpienia, przywołując Boga, by go pocieszał i wspierał w jego świadectwie miłości do Kościoła aż do samego końca. Na spontanicznej modlitwie zbiera się też coraz więcej osób na Placu św. Piotra, które wspominają chwile odchodzenia Jana Pawła II. Naturalnym miejscem modlitwy staje się w tych dniach bożonarodzeniowa szopka, przed którą pielgrzymi polecają Bogu Papieża Seniora, by, jak mówi jedna z sióstr, odnalazł pokój i Boże miłosierdzie. Ta modlitwa trwa też w klasztorach i wspólnotach zakonnych Wiecznego Miasta.

Papież Senior przebywa w swoim domu w dawnym budynku klasztoru klauzurowego w Ogrodach Watykańskich – Mater Ecclesiae. Jest pod opieką lekarzy. Przy Benedykcie XVI czuwają cały czas między innymi jego sekretarz arcybiskup Georg Gaenswein, watykański pielęgniarz oraz osobisty lekarz Patrizio Polisca.

Vatican News; 30 grudnia 2022, 15:26

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2022-12/stan-benedykta-xvi-jest-stabilny-koncelebrowal-msze-sw.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *