Rzecznik Watykanu: stan Papieża Seniora poważny, ale stabilny

Stan Benedykta XVI jest poważny, ale stabilny – poinformował watykański rzecznik prasowy, po tym, jak wczoraj Franciszek poprosił o modlitwą w intencji, jak podkreślił, bardzo chorego Papieża Seniora. Matteo Bruni stwierdził, że minionej nocy Benedykt XVI dobrze wypoczął, jest świadomy i czujny. Podkreślił zarazem, że Franciszek ponawia swą prośbę o modlitwę w intencji Papieża Seniora i towarzyszenie mu w tych trudnych godzinach.

REKLAMA

Tymczasem z całego świata płyną zapewnienia o modlitwie za Benedykta XVI. Episkopat Włoch przypomniał za Papieżem Ratzingerem, że „niezależnie, jak trudne próby przychodzi nam przechodzić i ciężkie cierpienia, to zawsze pozostajemy w rękach Boga, który nas stworzył i wiernie nam towarzyszy”. Diecezja rzymska zachęciła parafie i wspólnoty do zjednoczenia się na modlitwie ze swego emerytowanego biskupa. O modlitewnej pamięci zapewnili też biskupi Niemiec, a na stronie episkopatu opublikowano modlitwę, w której umieszczono prośbę do Boga, by wspomagał Papieża Seniora „w jego chorobie i słabości” oraz odczuwał „solidarność tak wielu ludzi, którzy teraz wstawiają się za nim w modlitwie”. Podobne wyrazy bliskości napływają też z Afryki, Ameryki Łacińskiej i obu Ameryk. Do modlitwy wezwał również zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Benedykta XVI nazwał Wielkim Świadkiem naszych czasów. Przypomniał także swe listopadowe spotkanie z Papieżem Seniorem, który zaniepokojony sytuacją na Ukrainie zapewniał, że modli się za tamtejszy naród.

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2022-12/rzecznik-watykanu-stan-papieza-seniora-powazny-ale-stabilny.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *