Zachęta Papieża do uczestników 45 Europejskiego Spotkania Młodych

Do odpowiedzi na wyzwania naszych czasów, zwłaszcza pokoju w świecie a także zaangażowania w proces synodalny zachęcił Ojciec Święty uczestników 45 Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez Wspólnotę z Taizé w Rostocku. Rozpoczyna się ono jutro i trwać będzie di 1 stycznia. Przesłanie w imieniu papieża podpisał substytut w Sekretariacie Stanu, abp Edgar Peña Parra.

REKLAMA

Drodzy młodzi,

W czasie gdy zgromadziliście się w Rostocku na Europejskim Spotkaniu Taizé, Jego Świątobliwość Papież Franciszek pragnie wyrazić Wam swoją duchową bliskość i sympatię. Cieszy się, że po latach pandemii znów można się spotkać, co jest pięknym znakiem nadziei. Bogu za to niech będą dzięki!

Jednakże, jak wiecie, nasz świat stoi przed innymi wielkimi wyzwaniami, zwłaszcza przed tragedią ponownego pojawienia się wojny w Europie. To was niewątpliwie niepokoi, gorszy i szukacie sposobów reakcji. Co można uczynić razem, aby pomóc w budowaniu pokoju i większego ludzkiego braterstwa? Musimy mieć jasną świadomość zła, które nas otacza, a także zła, które niekiedy obecne jest w naszym sercu. W obliczu zła temat, który was w tym roku gromadzi, „Życie wewnętrzne i solidarność”, zaprowadzi was do opowiedzenia się za zaufaniem Bogu, nie popadając w rozpacz co do losów rodzaju ludzkiego.

Papież może jedynie was wspierać w tej opcji. Rzeczywiście, to dzięki modlitwie, życiu wewnętrznemu, osobistej relacji z Panem nadzieja pozostaje żywa, a zaufanie do Niego stale się ponawia. I właśnie praktykując ludzką solidarność, wzmocnioną obecnością Pana w was, poczujecie, jak bardzo Bóg może działać przez was, aby zmienić świat.

Postanowiliście również postawić sobie pytanie o kreatywność, do której Bóg was powołuje w tym momencie historii, kiedy wielu młodych ludzi żyje z niepokojem, a czasem w strachu. Widzimy w Ewangelii, że Jezus przygotowuje swoich uczniów do przeciwstawienia się lękowi, który paraliżuje, który blokuje wszelką inicjatywę, który izoluje. On nie obiecuje im łatwości, ale swój pokój. Przyjmując tego Ducha, będziecie mogli odrzucić niesprawiedliwość we wszystkich jej formach, pozwalając jednocześnie, by dojrzewało w was „tak”, które umożliwi wam wspólne poszukiwanie odpowiedzi na wyzwania naszych czasów.

Ojciec Święty zaangażował Kościół katolicki w proces synodalny aby Lud Boży słuchał tego samego Ducha, aby dobra nowina o Jezusie mogła być lepiej głoszona światu, z radością i nadzieją, którą przynosi każdemu człowiekowi. Papież zachęca was do zajęcia należnego miejsca w tym procesie i zaprasza do modlitwy w tej intencji.

Papież Franciszek udziela wam swojego Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi Ducha Świętego, aby wzbudził i podtrzymał w was to samo „tak”, które wzbudził w sercu Dziewicy Maryi.

Abp Edgar Peña Parra, substytut.

Źródło: https://www.ekai.pl/papiez-zacheca-uczestnikow-spotkania-w-rostocku-do-odpowiedzi-na-wyzwania-wspolczesnosci/
Fot. Dykasteria Świeckich, Rodziny i Życia

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *