Sierakowice: Misyjni kolędnicy wędrują po wsiach i miastach

Kolędnicy misyjni z parafii pw. św. Marcina z Tours w Sierakowicach odwiedzili w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia mieszkańców Sierakowic. W tym roku swoją modlitewną troską ogarniają dzieci oraz misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei.

REKLAMA

 Już od prawie 30 lat we wszystkich diecezjach w Polsce widoczni są kolędnicy misyjni.

“W tym roku kolędowania nasze serca będą bardzo blisko dzieci i misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam także najwięcej polskiej polskich misjonarzy w całej Oceanii, a także czterej biskupi z naszej ojczyzny.

Proszę Was gorąco, abyście nigdy nie zapominały, że misyjne kolędowanie to głoszenie Ewangelii. Bądźcie od dziś aniołami Ewangelii dla ludu z Oceanii, który czeka na Jezusa, tak jak na Was czekają Wasi sąsiedzi i znajomi” – przypomina ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

Kółko misyjne w parafii św. Marcina w Sierakowicach działa od 2018 r. a jego działalność zainicjował ks. Andrzej Patrzykąt.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Kolędnicy misyjni w Sierakowicach

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10377-misyjni-kolednicy-wedruja-po-wsiach-i-miastach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *