Aktorzy pokazują, o co naprawdę chodzi w Bożym Narodzeniu

Film „Odkryj prawdę świąt” jest częścią większego projektu pod tym samym tytułem. Jego dopełnieniem jest 12 nagrań wideo z ekspertami, którzy nawiązują do ważnych – od strony duchowej i psychologicznej – wątków pojawiających się w fabule. W gronie ekspertów znaleźli się m.in.: dr Agnieszka Kozak, Małgorzata Rybak, Marcin Gajda, o. Wojciech Jędrzejewski, Marcin Jakimowicz, o. Dariusz Piórkowski czy ks. Krzysztof Freitag

REKLAMA

Profesjonalne wideo zostało opublikowane 9 grudnia w serwisie YouTube na kanale portalu Aleteia.pl. W siedem dni zaliczyło ponad 100 tys. wyświetleń. Niebawem film zostanie też pokazany w jednej z telewizyjnych stacji. Kilkunastominutowe wideo przygotowała ALE Fundacja, powstała przy polskiej edycji Aletei. Partnerem produkcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem medialnym Aleteia.pl

Eksperci pomagają mądrze przeżyć Boże Narodzenie

Dzielą się oni swoim doświadczeniem i podpowiadają, co możesz zrobić, żeby bardziej odkryć sens Bożego Narodzenia; żeby usiąść w tym roku przy wigilijnym stole z większym spokojem; żeby uporać się wreszcie ze sprawami, które się za tobą ciągną i które ci ciążą. Takie niezałatwione sprawy można mieć zarówno ze swoimi bliskimi, jak i z Bogiem.

Profesjonalne wideo o Bożym Narodzeniu

Ledwie przekroczyłeś próg rodzinnego domu, a babcia zaczyna faszerować Cię kolejnymi porcjami świątecznych przysmaków. Mama używa względem Ciebie tych samych zdrobnień co, gdy byłeś w podstawówce. A ciocia? Ona jak zwykle zadaje krępujące pytania o dziewczynę, pracę bądź kolejne dziecko…

Większość z nas zna doskonale z autopsji powyższe lub im podobne obrazki. Bez problemu utożsami się więc z bohaterami nowego krótkometrażowego filmu „Odkryj magię prawdę Świąt!”. W zrealizowanej z okazji Bożego Narodzenia produkcji zobaczymy m.in. Martę Lipińską, Jerzego Rogalskiego, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz Tadeusza Chudeckiego.

Główny bohater Paweł (w tej roli Piotr Bondyra) wraz z żoną (graną przez Kamilę Kamińską) obiecują sobie, że w trakcie tegorocznej wigilii nie dadzą się stłamsić rodzinie. Rzeczywistość szybko jednak weryfikuje ich postanowienia. Atmosfera przy świątecznym stole gęstnieje, aż nagle… zaczynają się dziać rzeczy zgoła nieprzewidziane.

Film cieszy się powodzeniem

Kilkunastominutowe profesjonalne wideo przygotowała ALE Fundacja, powstała przy polskiej edycji Aletei. Partnerem produkcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem medialnym Aleteia.pl.

Film został opublikowany 9 grudnia w serwisie YouTube na kanale portalu Aleteia.pl. W siedem dni zaliczył ponad 100 tys. wyświetleń. Niebawem wideo zostanie też pokazane w jednej z telewizyjnych stacji.

Pierwsze reakcje i komentarze widzów są entuzjastyczne. Bardzo cieszy fakt, że film rozpowszechniany jest w mediach społecznościowych nie tylko przez osoby prywatne ale też przez profile parafialne, co oznacza, że może stać się narzędziem katechezy docierającym do szerokiej widowni.

Główne wideo oraz 12 nagrań z ekspertami widzowie znajdą na stronie projektu pod tym linkiem: pl.aleteia.org/odkryjprawdeswiat

Źródło: https://www.ekai.pl/odkryj-prawde-swiat-znani-aktorzy-pokazuja-o-co-naprawde-chodzi-w-bozym-narodzeniu/
Fot. Aleteia.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *