Gwiazdy piosenki zaśpiewają kolędy w kościołach w Zakopanem

Pod hasłem „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…” 24 grudnia w Zakopanem rozpocznie 14. Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, podczas którego wystąpią znani artyści, m.in. Alicja Majewska, Łukasz Zagrobelny, Halina Frąckowiak. Wszystkie koncerty odbędą się w kościołach w stolicy polskich Tatr i wstęp na nie będzie bezpłatny.

REKLAMA

– Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki i najnowsze, współczesne kompozycje. Wspólny kolędowy śpiew artystów i wiernych będzie rozbrzmiewał w Zakopanem od Wigilii Bożego Narodzenia do Święta Matki Bożej Gromnicznej – zapowiada Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

W tegorocznej festiwalowej edycji wystąpi plejada znakomitych wykonawców, m.in. Alicja Majewska, Olga Bończyk, Włodzimierz Korcza, Łukasz Zagrobelny, Basia Gąsienica-Giewont, Halina Frąckowiak, Podhalańska grupa Kalina, Zespół Khareba z Gurjaani w Gruzji, zakopiańskie zespoły regionalne i wielu innych artystów.

Pierwszy koncert festiwalowy już 24 grudnia o godz. 23.15 w sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Przed Pasterką jak i w czasie jej trwania zaśpiewa zespół regionalny Giewont. 20 stycznia o godz. 19.00 w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej zaśpiewa Sławek Uniatowski. Z kolei 21 stycznia o godz. 18:00 w sanktuarium Św. Antoniego, przy Bulwarach Słowackiego 33 wystąpi zespół Megitza.

Publiczność będzie mogła wysłuchać koncertu także w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka”, Al. Przewodników Tatrzańskich 2. W niedzielę 22 stycznia o godz. 10.00 wystąpi tam podhalańska artystka Hania Byrcyn. Z kolei 27 stycznia o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego wystąpi Halina Frąckowiak.

W sobotę 28 stycznia o godz. 18.30 w sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik wystąpią: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Włodzimierz Korcz i Łukasz Zagrobelny. Listę artystów zamykają muzycy ze słynnego rodzinnego i góralskiego zespołu „Trebunie-Tutki”.

Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny, a zapraszają na nie wspólnie Miasto Zakopane wraz z Parafiami Zakopiańskimi. Festiwal, który rozpocznie się 24 grudnia 2022 r., potrwa do 2 lutego 2023 roku.

Źródło: https://www.ekai.pl/gwiazdy-piosenki-zaspiewaja-koledy-w-kosciolach-w-zakopanem/
Fot. Steve Halama on Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *