Jezuici zapraszają młodych na Szkołę Kontaktu z Bogiem

Szkoła Kontaktu z Bogiem to propozycja dla młodych ludzi między 16. a 28. rokiem życia. Najbliższe trzydniowe rekolekcje w milczeniu odbędą się między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

REKLAMA

Młodzi mogą w tych dniach spędzić czas z dala od świata, by spotkać się z Bogiem i samym sobą. To trzy dni ciszy wypełnionej modlitwą. Uczestnikami tych spotkań są osoby zaangażowane we wspólnoty, harcerze, ale też tacy, którzy w swojej wierze są osamotnieni. – Są młodzi, którzy szukają swojej drogi, ale też młodzi małżonkowie, którzy chcą pogłębić relację z Bogiem – wymienia Andrzej Pietrzyk SJ z krakowskiej ekipy Szkoły Kontaktu z Bogiem.

Wyzwaniem dla młodych w tym czasie jest milczenie i rezygnacja z nieustannego bycia online. – Z rozmów wynika, że część z nich pod koniec Szkoły nie chce wracać do smartfonów i internetu. Jak twierdzą, bycie w ciszy i odizolowaniu od świata jest fajne. Odpowiadamy im, że nie chodzi o to, by od świata uciekać, ale w nim świadomie żyć – wyjaśnia jezuita. – Łapiąc w ciszy kontakt z własnym wnętrzem, gdzie – jak wierzymy – jest przestrzeń spotkania z Bogiem, uczymy się języka, którym On do nas mówi, żeby w codziennym życiu lepiej ten głos słyszeć – podkreśla.

Andrzej Pietrzyk przyznaje, że ludzie często boją się ciszy i tego, że usłyszą własne lęki czy wspomnienia, z którymi muszą się zmierzyć. – Tak bywa, ale to bardzo ważna część procesu dojrzewania. Trzeba temu stawić czoła, a nie uciekać – przekonuje.

Najbliższe terminy trzydniowych rekolekcji w ciszy przypadają na czas między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Kolejne – w okresie ferii zimowych. Rekolekcje odbywają się m.in. w Otwocku i Bolesławcu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Szkoły Kontaktu z Bogiem szkolakontaktu.pl oraz w mediach społecznościowych.

Źródło: https://www.ekai.pl/jezuici-zapraszaja-mlodych-na-szkole-kontaktu-z-bogiem/
Fot. o Exe Lobaiza / Cathopic

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *