„Paczuszka dla Maluszka” podbija serca Polaków

Do niedawna to była szczecińska akcja, organizowana tylko na Pomorzu Zachodnim. Teraz „Paczuszka dla Maluszka” znana jest już w całej Polsce. Do tej pory organizator, czyli Fundacja Małych Stópek, zebrała już ponad 1,4 tys. koordynatorów, a wsparcie ma otrzymać 335 placówek.

REKLAMA

Wśród tych, którzy zostaną obdarowani w ramach akcji są: domy dziecka, domy samotnej matki, hospicja perinatalne i wiele innych ośrodków, w których znajdują się potrzebujące dzieci.

– Forma pomocy jest prosta – mówi Anna Palembas z Fundacji Małych Stópek. – W wielu miejscach np. w kościołach, szkołach, przedszkolach, urzędach czy w różnych miejscach pracy stoją choinki, a na nich zawieszone są specjalne papierowe bombki z informacją, jak można włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Wszyscy chętni mogą zabrać taką bombkę, a w zamian przynieść paczkę, w której znajdą się artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci, ale także chemię gospodarczą, czyli proszki i płyny do prania.

Paczki, za pośrednictwem koordynatorów, trafią do potrzebujących. Można również samemu przesłać paczkę do siedziby Fundacji lub dokonać przelewu. W ubiegłym roku udało się zebrać artykuły o łącznej sumie około 10 milionów złotych.

Więcej informacji na stronie Fundacji Małych Stópek.

Źródło: https://www.ekai.pl/paczuszka-dla-maluszka-podbija-serca-polakow/
Fot. Hu Chen / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *