Spotkanie opłatkowe środowiska pomorskiego z biskupem

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 r. odbyło się w Pelplinie doroczne spotkanie przedświąteczne środowiska pomorskiego z biskupem diecezjalnym Ryszardem Kasyną.

REKLAMA

Gdyby nie pandemia byłoby to już 30. spotkanie przedstawicieli parlamentu, samorządów, służb mundurowych, wielu instytucji, organizacji, stowarzyszeń. Rozpoczął je koncert kolęd w bazylice katedralnej. W refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego życzenia w imieniu zebranych złożył gospodarzowi miejsca starosta Tczewski Mirosław Augustyn. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna w wygłoszonym przemówieniu między innymi podziękował za wieloraką współpracę instytucji świeckich z Kościołem katolickim na terenie diecezji, która swymi granicami leży w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. 

Wśród kilkuset gości obecni byli między innymi wojewoda pomorskim Dariusz Drelich oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.Posłuchaj TUTAJ:
– Przemówienie biskupa Ryszarda Kasyny, 12.12.2022 r.

Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/przedswiateczne-spotkanie-przedstawicieli-parlamentu-samorzadow-sluzb-mundurowych-instytucji-organizacji-i-stowarzyszen/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10342-przedswiateczne-spotkanie-srodowiska-pomorskiego-z-biskupem-pelplinskim
Fot. Jacek Zieliński

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *