Dzierżążno: Adwentowe oczekiwanie z jasełkami i gwiżdżami

Po 2 latach przerwy do Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie powrócił Kiermasz Świąteczny. Grudniowe spotkanie rozpoczęły jasełka pr. “W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje” w wykonaniu dzieci. 

REKLAMA

Organizatorami kiermaszu było Stowarzyszenie “Dzierżążno dzieciom”, Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym, dyrekcją i pracownikami ZKiW w Dzierżążnie. Na stołach zaprezentowano ozdoby świąteczne i stroiki przygotowane przez dzieci. Dochód z kiermaszu i licytacji trafi na rzecz stowarzyszenia. Jak informowała Magdalena Wrońska, prezes stowarzyszenia, poprzedni kiermasz odbył się w 2019 r. Uzyskano wówczas 5 798 zł, z czego zakupiono m.in. regały do biblioteki, filmy, nagrody dla uczniów, wyposażenie do świetlicy. Pani prezes dziękowała za hojność uczestnikom kiermaszu sprzed pandemii.

Kiermasz otworzył dyrektor Ireneusz Moskal. Przedstawił autorki jasełek – opracowanie muzyczne Izabela Bliźniewska, scenografia – Ewa Jereczek,  scenariusz – Agata Treder, scenariusz i reżyseria – Elżbieta Serkowska.

W tym roku program kiermaszu ubogacony był obecnością młodzieżowej grupy gwiżdży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, której opiekunem jest Magdalena Wrońska. Na występ uczniów z Somonina przybyła specjalnie dawna dyrektor placówki, Elżbieta Świętoń, która przed laty mocno zabiegała o kultywowanie tradycji gwiżdży w somonińskiej szkole.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– VI Kiermasz Świąteczny w Dzierżążnie – przemowy i jasełka – relacja
– VI Kiermasz Świąteczny w Dzierżążnie – wrażenia
– Gwiżdże z Somonina – występ na kiermaszu w Dzierżążnie

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/10333-adwentowe-oczekiwanie-z-jaselkami-w-dzierzaznie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *