Informacja o pogrzebie śp. ks. prałata Stanisława Cieniewicza

Kuria Diecezjalna w Pelplinie informuje, że dnia 10 grudnia 2022 roku, zmarł śp. ks. prałat Stanisław Cieniewicz (ur. w 1940 r., wyświęcony na kapłana w 1964 r.), były proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie.  

REKLAMA

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie we wtorek, 13 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 pod przewodnictwem ks. kan. Jacka Spychalskiego, dziekana tczewskiego.

Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie w środę, 14 grudnia 2022 r. o godz. 10.30 pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu komunalnym w Tczewie Rokitkach.  

Polecajmy śp. kapłana Stanisława Bożemu Miłosierdziu.

Requiescat in pace
Ks. Adam Kałduński, Kanclerz Kurii


Odszedł do Pana ukochany nasz ks. Prałat Stanisław Cieniewicz

W sobotę 10 grudnia o godz. 2.15 odszedł do Pana ukochany nasz ks. Prałat Stanisław Cieniewicz (ur. w 1940 r. wyświęcony na kapłana w 1964r.).

W intencji ŚP. Ks. Prałata odmówimy dzisiaj i jutro po wieczornej Mszy św. Różaniec.

W poniedziałek o godz. 18.30 w górnym kościele odprawimy Mszę św. w intencji ks. Prałata, po Eucharystii Różaniec. Wtedy to będzie możliwość pożegnania się z ks. Prałatem i wpisania się w księgę kondolencyjną.

We wtorek o godz. 19.30 w górnym kościele Msza św. z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu w intencji zmarłego ŚP. Ks. Prałata. Podczas tej Eucharystii odczytamy ostatnią wolę ŚP. Ks. Prałata Stanisława Cieniewicza. Po Eucharystii Różaniec i również możliwość pożegnania się z ks. Prałatem, oraz wpisania się w księgę kondolencyjną.

W środę od godziny 8.00 czuwanie przy trumnie zmarłego. O godz. 9.45 odmówimy Różaniec. O godz. 10.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Następnie pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Tczewie w miejscu, które wybrał dla siebie ŚP. Ks. Prałat Stanisław. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

[Ze strony internetowej parafii pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie; 10 grudzień 2022]

Parafia NMP Matki Kościoła w Tczewie
ul. Rokicka 1
83-110 Tczew
woj. pomorskie

Czytaj TAKŻE:
– Tczew: Zmarł śp. ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz

Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/nekrologi/sp-ks-pralat-stanislaw-cieniewicz/
http://www.nmp-tczew.pelplin.opoka.org.pl/index.php/aktualnosci
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10334-informacja-o-smierci-i-pogrzebie-sp-ks-pralata-stanislawa-cieniewicza

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *