Papież pojedzie do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Płd.

Stolica Apostolska potwierdziła papieską podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Płd. Pierwotnie miała się ona odbyć już na początku lipca, jednak ze względu na problemy zdrowotne, Franciszek musiał odwołać wyjazd. W Sudanie Płd. Ojcu Świętemu będą towarzyszyć prymas Wspólnoty Anglikańskiej oraz zwierzchnik Kościoła Szkocji. Z tego względu ten etap podróży został nazwany pielgrzymką ekumeniczną.

REKLAMA

Papież będzie w Afryce od 31 stycznia do 5 lutego. Podróż rozpocznie od Konga. W odróżnieniu od pierwotnych planów, Franciszek nie uda się do Północnego Kiwu, lecz przez cały czas, od 31 stycznia do 3 lutego pozostanie w stołecznej Kinszasie. Przewidziano 7 spotkań dla różnych grup i kategorii społecznych oraz Mszę dla ogółu wiernych na lotnisku Ndolo.

W Sudanie Płd. Papież będzie od 3 do 5 lutego. Oprócz osobnych wizyt u prezydenta i wiceprezydentów przewiedziano cztery spotkania, modlitwę ekumeniczną oraz Mszę przy mauzoleum Johna Garanga. Do Rzymu Papież powróci w niedzielę 5 lutego po południu.

Radio Watykańskie

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2022-12/papiez-pojedzie-do-demokratycznej-republiki-konga-i-sudanu-pld.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *