Adwentowe pomaganie w parafiach diecezji pelplińskiej

W Adwencie – w perspektywie nadchodzącego Bożego Narodzenia – wiele parafii w trosce o godne przygotowanie świąteczne swoich parafian organizuje zbiórki żywności, środków czystości. W tym czasie także wiele wspólnot umieszcza charakterystyczną choinkę Fundacji Małych Stópek z prośbą o wsparcie w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

REKLAMA

W dniach 2-3 grudnia 2022 r. Caritas organizuje  XXI Zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Jej celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących oraz na potrzeby placówek Caritas. Wolontariuszy Caritas będzie można spotkać w centrach handlowych i sklepach spożywczych w poszczególnych rejonach.

Kartuskie Centrum Caritas
2-3 grudnia wolontariusze będą obecni przy sklepach sieci Biedronka, Lidl w samych Kartuzach. W piątek w godz. 15-20 oraz w sobotę w godz. 9-20.

Parafia pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie
2 -3 grudnia 8.00 do 18.00 odbędzie się w wybranych centrach handlowych Biedronka, Społem, PoloMarket na terenie Kościerzyny.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie zbiera artykuły spożywcze w sklepie Maroko od 3 do 10 grudnia. Wolontariusze parafialni będą pomagać w obydwie soboty (3.12 oraz 10.12) Później paczki trafią do potrzebujących z terenu parafii.

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach zaprasza do zaangażowania się w akcję “Napełnij worek św. Mikołaja”. Po mszach św. młodzież rozprowadza „woreczki” z nazwą potrzebnego produktu spożywczego bądź przemysłowego. Akcja będzie trwała do 19 grudnia.

Parafia pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem nad Wisłą zaprasza do włączenia się w akcję „Napełnij worek św. Mikołaja” 
W II i III Niedzielę Adwentu (4 i 11 grudnia) po mszach świętych będzie możliwość wylosowania woreczków z wypisanymi produktami, które należy zakupić i złożyć do skrzyni w kościele, ustawionej przy bocznym ołtarzu od 5 grudnia (poniedziałek) do 16 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 17 grudnia (sobota)

AKCJA “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

Parafia pw. św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim organizuje wraz z fundacją Małych Stópek akcję “Paczuszka dla Maluszka”. Swoje dary można też zostawić w parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach, w parafii pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach, w parafii pw. św. Józefa w Tczewie.

“Paczuszka dla Maluszka” – to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

W paczce dla maluszka mogą znaleźć się: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Paczki można zostawić pod choinką w parafii lub w szkole, która bierze udział w akcji. Trafi do potrzebujących dzieci.
Można też przesłać darowiznę  na konto Fundacji, która pozwoli sporządzić nam paczuszkę dla jednego maluszka – za pośrednictwem strony www.paczuszkadlamaluszka.pl.

(na podst. www.paczuszkadlamaluszka.pl)

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10313-adwentowe-pomaganie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *