30-lecie reaktywizacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W dniach 19-20 listopada 2022 r. odbyły się obchody 30-lecia reaktywizacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Przybyło wiele oddziałów, które wzięły aktywny udział w tym wydarzeniu, a także dawni członkowie wspólnoty, reprezentanci Prezydium i miłośnicy.

REKLAMA

Świętowanie zaczęliśmy od sobotniego balu, podczas którego Pan Maciej Kozak świetnie wprowadził nas w radosną atmosferę poczynając od poloneza, kontynuując tanecznymi integracjami tak, aby każdy mógł poczuć się swobodnie. Cudowne było widzieć, jak oddziały między sobą bliżej się poznawały i wspólnie bawiły tamtego wieczoru.

Niedziela była dla nas szczególnie wyjątkowym dniem. Z okazji naszego święta patronalnego, czyli Chrystusa Króla, podczas Mszy świętej, pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny, sześciu kandydatów, po wcześniejszych przygotowaniach i rekolekcjach, uroczyście odpowiedziało na Boże wezwanie, wypowiadając swoje GOTÓW! Po Eucharystii udaliśmy się wspólnie na uroczystą galę, podczas której druhna Prezes, Agata Konkel, podsumowała ostatnie pięć lat działalności Stowarzyszenia. Zostały wręczone podziękowania osobom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju KSM-u. Dawni członkowie podzielili się z nami swoimi świadectwami, co było dla nas bardzo motywujące i budujące, a także czterech członków zostało posłanych jako Zastępowi i Liderzy.

To był dla nas naprawdę intensywny, ale i zarazem błogosławiony czas. Z całego serca dziękujemy Biskupowi Diecezjalnemu Ryszardowi Kasynie za celebrację Mszy św., wygłoszoną homilię i obecność podczas gali; wszystkim księżom Asystentom za obecność; Asystentowi Diecezjalnemu, księdzu Piotrowi Lipkowskiemu za wsparcie i wszystkim uczestnikom za wspólne przeżywanie tej pięknej historii, którą wspólnie przez tyle lat piszemy. Pragniemy również podziękować całemu Zarządowi Diecezjalnemu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który poświęcił ogrom czasu i wysiłku aby zorganizować dla nas obchody 30-lecia reaktywizacji.

Julia Przybył
Zastępca Sekretarza Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/obchody-30-lecia-reaktywizacji-katolickiego-stowarzyszenia-mlodziezy-diecezji-pelplinskiej/
http://pelplin.ksm.org.pl/post/17

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *