II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa – zaproszenie

W tym roku po raz drugi Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych  „Abraham i Sara” wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zapraszają wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 11 grudnia 2022 r. w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie hasło: „Umacniajmy wzajemnie serca nasze”.

REKLAMA

Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że troszczy się o umocnienie ich serc, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską.

W czasie naszej wieloletniej działalności spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują nawet ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez co czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!

Pierwszy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa odbył się 5.12.2021 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego, a po niej tematyczna konferencja. Do modlitwy w tym dniu włączyło się wiele parafii, a szczególnie cieszy nas zaangażowanie wspólnot na terenach wiejskich, gdzie tematyka ta wciąż jest pewnym tabu.

We współpracy z krakowskim Duszpasterstwem Rodzin zapraszamy do zorganizowania w niedzielę  11 grudnia 2022 obchodów II Dnia Modlitw o Dar Potomstwa w każdej  parafii. Ze szczególną prośbą zwracamy się do księży proboszczów, aby zainicjowali włączenie się wspólnoty parafialnej do modlitwy, którą obejmiemy pary mające problemy z płodnością. Zachęcamy także wszystkich wiernych, zarówno księży, jak i świeckich do współtworzenia tego wydarzenia.

W celu ułatwienia organizacji tego wydarzenia przekazujemy do użytku parafii cały komplet materiałów do promocji tego dnia i przeprowadzenia Mszy św.:
Plakat promujący wydarzenie – jest na nim możliwość wpisania, w jaki sposób modlitwa będzie prowadzona w Waszej parafii, oraz baner na fb
Ulotki dla parafian – zachęcające do wspierania małżeństw na różne sposoby,
Materiały do poprowadzenia Mszy św. – punkty do kazania oraz modlitwę powszechną.

Zapraszamy także do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu Dnia Modlitw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się:
– 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jan Zająca (w górnym kościele),
– 13.45 – krótka konferencja pt. „O duchowym towarzyszeniu parom, które nie mogą doczekać się dziecka” (biała sala). O istniejących Duszpasterstwach Małżeństw Niepłodnych opowiedzą duszpasterze: ks. Mirosław Czapla (Kraków) i ks. Kazimierz Musioł (Rybnik) oraz małżonkowie.

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się do tej modlitwy. Będziemy także bardzo wdzięczni, jeśli powiecie nam, że u Was w parafii modlitwa o dar potomstwa się odbyła – prosimy o wypełnienie ankiety! [LINK]

Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara”
– aby nikt ze swoją niepłodnością nie pozostał sam!

Źródło:
https://abrahamisara.pl/wydarzenia/11-12-krakow-ii-dzien-modlitw-o-dar-potomstwa/
http://kodr.pl/2022/11/ii-dzien-modlitw-o-dar-potomstwa-umacniajmy-wzajemnie-serca-nasze/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *