Przewodniczący KEP o wybuchu w Przewodowie

– Gdy wojna po raz pierwszy przekroczyła granice naszego kraju, modlimy się i prosimy, by nie stanowiło to pretekstu do otwierania konfliktu zbrojnego w Polsce – powiedział podczas Apelu Jasnogórskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski na wiadomość o wybuchu w Przewodowie. Biskupi zgromadzeni na Jasnej Górze na dorocznych rekolekcjach modlą się o pokój i za ofiary tragedii.

REKLAMA

Abp Stanisław Gądecki na zakończenie wieczornej modlitwy Polaków w Kaplicy Matki Bożej powiedział, że „gdy po raz pierwszy wojna przekroczyła granice naszego kraju, modlimy się najpierw za osoby, które zostały zabite i prosimy Pana Boga, by nie stanowiło to pretekstu do otwierania konfliktu zbrojnego w Polsce”. Przewodniczący Episkopatu zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej: „prosimy Panią Jasnogórską o to, aby ochraniała płaszczem swojej opieki tych wszystkich, którzy polecają się tej opiece”.

Na Jasnej Górze trzeci dzień trwają biskupie rekolekcje, w których uczestniczy niemal cały Episkopat. Pasterze Kościoła w Polsce podkreślają, że intencje światowego pokoju, a szczególnie błagania o zakończenie wojny na Ukrainie, są w ich sercach nieustannie, a zwłaszcza w tym sanktuarium.

Źródło: https://www.ekai.pl/abp-gadecki-o-wybuchu-w-przewodowie-modlimy-sie-by-nie-byl-to-pretekst-do-konfliktu-zbrojnego-w-polsce/
Fot. EN_01519707_0007

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *