Czuwanie modlitewne „Przyjdź Królestwo Twoje”

„Uderzenie rakiet w terytorium Polski i śmierć naszych współobywateli odczytujemy, jako przynaglenie do żarliwej modlitwy powierzać nasze losy Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata, który jest źródłem pokoju” – stwierdza Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta. Fundacja zaprasza na czuwanie modlitewne “Przyjdź Królestwo Twoje”, które rozpocznie się 19 listopada o godz. 16 i zakończy następnego dnia w Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata.

REKLAMA

„W organizowanym, akurat w tym czasie, czuwaniu modlitewnym pragniemy czynić Jezusa Chrystusa Królem każdego z nas. Jemu chcemy powierzać nas los i przyszłość naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich, by 19 listopada przyjechali do Niepokalanowa pod Warszawą, do miejsca, które założył święty męczennik Maksymiliana Kolbe. Jeśli ktoś nie może przybyć na czuwanie, niech modli się w swoich domach zakonach i parafiach. My Polacy, nie raz, w pokazywaliśmy, że potrafimy się zmobilizować i zjednoczyć w ważnej sprawie, choćby w czasie Różańca do Granic – mówi Maciej Bodasiński i dodaje – wydarzenia ostatnich godzin, dni i miesięcy powinny nas obudzić z duchowego letargu i skierować nas wzrok w stronę Boga.

Na stronie www.krolestwotwoje.pl można zgłosić swój udział w czuwaniu, albo zarejestrować, jako punkt modlitwy – parafię, klasztor lub inne miejsce.

20 listopada przypada w Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Czuwanie “Przyjdź Królestwo Twoje”, organizowane w Niepokalanowie 19 listopada od godz. 16.00, zakończy się właśnie w dniu tej uroczystości.

Transmisja na żywo z całości wydarzenia transmitowana będzie stronie wydarzenia i kanale YT „Różaniec do Granic”. Organizatorami czuwania jest Fundacja Solo Dios Basta wraz z franciszkanami z Niepokalanowa. Inicjatywa ta była konsultowana bp Andrzejem Czają, przewodniczącym Komisji Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Polski. Został o niej poinformowany metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który dał swoje „nihil obstat”.

Mszę św. połączoną z uroczystym odnowieniem Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, celebrować będzie bp Stanisław Jamrozek.

Źródło: https://www.ekai.pl/czuwanie-modlitewne-przyjdz-krolestwo-twoje/
Fot. www.krolestwotwoje.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *