Diecezja pelplińska ma 93 nowych ceremoniarzy

W sobotę, 12 listopada o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej  w Pelplinie odbyła się Msza Święta, której przewodniczył  Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Podczas liturgii odbyła się promocja 93 ceremoniarzy z 50 parafii diecezji pelplińskiej.

REKLAMA

W sobotę 12 listopada 2022 roku podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna ustanowił nowych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej. To już XVII edycja, gdzie poprzez ćwiczenia, wykłady i wspólną modlitwę 93 kandydatów z 50 parafii naszej diecezji otrzymało tak zaszczytną funkcję.

Ceremoniarz to osoba sprawująca funkcję liturgiczną, której zadaniem jest koordynacja przebiegu liturgii oraz, w razie potrzeby, przeprowadzanie prób zespołu liturgicznego przed celebracjami. Musi biegle znać przepisy liturgiczne, a także powinien cechować się umiejętnością dyskretnego interweniowania w nagłych i wyjątkowych przypadkach.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję nowych ceremoniarzy w naszej diecezji. Dziękuję księżom Proboszczom, wikariuszom, za trud jaki wkładają w formację ministrantów. Dziękuję Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Szopińskiemu, Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Tomaszowi Huzarkowi i Dyrektorowi Collegium Marianum, ks. Wiesławowi Szucy, za okazaną życzliwość i pomoc. Słowa wdzięczności kieruję do kleryków naszego seminarium, którzy przez wszystkie zjazdy wkładali wiele starań, aby jak najlepiej przygotować kandydatów do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.

Nowym ceremoniarzom życzę, by z miłością i wielką starannością przykładali się do zadań, które zostały im powierzone w Kościele.  

Ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz
Służb Liturgicznych

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Źródło:
http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/265-diecezja-pelplinska-ma-nowych-93-ceremoniarzy
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10269-transmisja-z-promocji-ceremoniarzy-godz-18-00-wideo

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *