Czwarty dzień papieskiej wizyty w Bahrajnie

Czwarty dzień wizyty w Bahrajnie, Papież rozpoczął od Mszy Świętej odprawionej w swojej rezydencji na czas wizyty apostolskiej. Po pożegnaniu z osobami, które mu towarzyszyły na miejscu, udał się do oddalonego o 27 km kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Manamie. To pierwszy kościół katolicki w całym rejonie Zatoki Perskiej. W latach 30-tych ubiegłego stulecia szejk Haman Bin Isa Al Khalifa ofiarował katolikom teren pod budowę świątyni.

REKLAMA

Kamień węgielny pod kościół wmurowano 9 czerwca 1939 roku, natomiast 3 marca 1940 roku nowoczesny budynek dla sprawowania kultu został pobłogosławiony. Dzwony świątyni zabrzmiały po raz pierwszy o godz. 23.00 w dniu 24 grudnia 1939 roku podczas Mszy Wigilii Bożego Narodzenia. Następnie w ciągu lat i wraz z liczebnym wzrostem wspólnoty chrześcijańskiej kościół był sukcesywnie wyposażany. W 1949 rok wybudowano dzwonnicę, w 1990 centrum duszpasterskie.

O godz. 7.30 naszego czasu rozpoczęło się spotkanie modlitewne Ojca Świętego z udziałem biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, seminarzystów oraz świeckich współpracowników duszpasterskich. W ramach tego wydarzenia zaplanowano także odmówienie modlitwy Anioł Pański.

Po opuszczeniu Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego, Papież uda się bezpośrednio na teren bazy lotniczej w Awali, skąd około godziny 11.00 naszego czasu odleci samolotem miejscowych linii Gulf Air do Rzymu. Spodziewany przylot na lotnisko Fiumicino nastąpi około godz. 16.30.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2022-11/czwarty-dzien-papieskiej-wizyty-w-bahrajnie.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *