Pelplin: Inauguracja XXVI. Dni Społecznych Akcji Katolickiej

5 listopada 2022 r. w Pelplinie ks. biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj Mszą św. w kaplicy Collegium Marianum zainaugurował XXVI. Dni Społeczne Stowarzyszenia Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej. Obrady kontynuowano w Kociewskim Centrum Kultury.

REKLAMA

„Dobra Nowina wydobywa nas z naszych zwątpień i ciemności”, powiedział 5 listopada do członków Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj.

Doroczna inauguracja Dni Społecznych Akcji Katolickiej odbyła się w Pelplinie. Rozpoczęła ją Msza św. koncelebrowana w kaplicy Collegium Marianum pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Arkadiusza Okroja.

Celebrans w homilii akcentował potrzebę poznania Jezusa i podjęcia przemiany w Jego Imię, gdyż „Chrystus Zmartwychwstały ma mieszkać w tych, którzy rzeczywiście w Niego uwierzyli”.

„Głoszenie Dobrej Nowiny, nawet wtedy, gdy możemy odczuwać zniechęcenie czy zamęt w sercu to nie jest jedna z wielu opcji do wyboru, ale to jest po prostu nasz obowiązek”, mówił dalej biskup.

Duchowny przypomniał, że „ktoś kto nie ewangelizuje nie jest chrześcijaninem”.

Apelując o zaangażowanie ewangelizacyjne, bp Okroj zauważył, że jako chrześcijanie „zostaliśmy namaszczeni Duchem Świętym, by ubogim ludziom, pogubionemu światu głosić Dobrą Nowinę o Miłości, która większa jest śmierć, o Bogu, który pragnienie, by ta Dobra Nowina wydobywała nas z naszych zwątpień i ciemności”.

Po Mszy św. w Kociewskim Centrum Kultury odbyła się sesja popularnonaukowa  pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Prelegenci, ks. kan. dr Wojciech Węckowski i dr Rafał Maliszewski mówili o roli mediów i szkół katolickich w przekazie wiary.

Spotkanie przygotowali i prowadzili prezes Stowarzyszenia Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej Janina Kłosowska oraz asystent kościelny ks. kan. Andrzej Szopiński.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:

– Homilia ks. biskupa Arkadiusza Okroja 5.11.2022
– Rozmowy z uczestnikami spotkania 5.11.2022

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10249-inauguracja-xxvi-dni-spolecznych-akcji-katolickiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *