Orlik: Za nami “IX Noc Świętych”, czyli “Świętym możesz być Ty!”

“IX Noc Świętych” w Orliku już za nami! W tym roku spotkaliśmy się pod hasłem: „Świętym możesz być Ty!”. 31 października 2022 roku, tworząc wspólnotę modlitwy ze Wszystkimi Świętymi podjęliśmy refleksję nad naszym osobistym powołaniem do świętości.

REKLAMA

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia fragmentów życiorysów kilku świętych, którzy towarzyszyli nam tego wieczoru szczególnie pod postaciami relikwii. Okazało się, że tak jak my, mieli różne historie w swoim życiu, tak samo wady jak zalety… nic zatem nie stoi na przeszkodzie, byśmy także i my zostali świętymi! Tą myślą podzielił się też br. Wiktor Tarczyński TDŚ w czasie wygłoszonej konferencji, wskazując na to, że rany u Zmartwychwstałego Jezusa nie zniknęły, ale zostały uwielbione – tak samo nasze rany mogą stać się znakiem naszej późniejszej chwały, miejscem działania Bożej mocy.

W uroczystej procesji zostały wniesione relikwie: świętego Franciszka z Asyżu, świętej Klary, świętego Jana Pawła II, świętego ojca Pio, świętego Antoniego, błogosławionej Marii Karłowskiej, błogosławionej Sancji Szymkowiak, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i świętych Kościoła maronickiego z Libanu.

Adorując Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie uwielbialiśmy Go za Jego Miłość, która na każdego z nas chce rozlewać Jego świętość i za świadków tej Miłości, których daje nam w Świętych.

Na koniec spotkania, pokrzepieni duchowo na dalszą drogę mogliśmy posilić także nasze ciała pyszną drożdżówką przygotowaną przez Siostry.

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej
Orlik 21
89-632 Brusy
tel.: (52) 398 15 26
e-mail: sekretariat@siostryzorlika.pl

Źródło: https://www.siostryzorlika.pl/aktualnosci.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *