Pelplin: Procesja na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2022 r., odbyły się modlitwy i procesja żałobna na cmentarzu parafialnym w Pelplinie. Procesji przewodniczył  Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, a homilię wygłosił ks. prof.  kan. Janusz Szulist. 

REKLAMA

Dnia 1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół modli się i wspomina wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych do chwały ołtarzy, jak i tych anonimowych.

Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia – a także w kolejnych dniach listopada – wierni odwiedzają groby bliskich.

Uroczystość Wszystkich Świętych doskonale koresponduje ze świętem wszystkich Wiernych Zmarłych, przypadającym w dniu 2 listopada. Razem przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej: świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się – poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę – ciągła wymiana dóbr duchowych. W tej łączności (komunii) wyraża się świętych obcowanie.

Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzi nas co roku przy grobach naszych bliskich. Stajemy w ogromnej zadumie, w milczącym zamyśleniu, z modlitwą w sercu, nad mogiłami tych, którzy już odeszli… ku wieczności.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. Tomasza Szcześniaka, sekretarza Biskupa Pelplińskiego  na Uroczystość Wszystkich Świętych – Bazylika Katedralna – Pelplin, 01.11.2022 r.

Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/procesja-na-pelplinskim-cmentarzu-w-uroczystosc-wszystkich-swietych/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10241-procesja-zalobna-na-pelplinskim-cmentarzu-4

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *