Watykan: szopka z włoskich Alp, choinka z Abruzji

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w tym roku na Placu św. Piotra stanie szopka pochodząca z miejscowości Sutrio w północnowłoskiej prowincji Udine. Z kolei rolę choinki będzie pełnić około 30-metrowa jodła biała z liczącego zaledwie 182 mieszkańców Rosello w Abruzji. Inauguracja tych dekoracji wraz z zaświeceniem lampek ozdobnych nastąpi 3 grudnia i pozostaną one na miejscu do Niedzieli Chrztu Pańskiego 8 stycznia. Poinformował o tym Gubernatorat Państwa Watykańskiego.

REKLAMA

Materiał na szopkę stanowi drewno cedrowe zebrane bez ścinania żadnego drzewa. Poza przedstawieniem Świętej Rodziny, tradycyjnych aniołów, wołka i osiołka czy Trzech Króli pojawią się również figury reprezentujące tradycyjne zawody w górskich okolicach miejscowości Sutrio. Z kolei ozdoby choinkowe zostały wykonane przez młodzież z ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej „La Quadrifoglio”.

Poza dekoracjami na Placu św. Piotra również w Auli Pawła VI stanie szopka. W tym roku ofiaruje ją rząd Gwatemali i zostanie ona wykonana zgodnie z tradycyjnym stylem tego kraju.

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2022-10/watykan-szopka-z-wloskich-alp-choinka-z-abruzji.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *