II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodzin

Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła. Zależy nam, żeby dobrze przeżywać rzeczywistość sakramentu małżeństwa – mówi ks. dr Paweł Gałuszka, duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając do udziału w II Międzynarodowym Kongresie dla Małżeństw i Rodziny, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Krakowie.

REKLAMA

Będzie to druga edycja Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny. Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia, poświęconej aktualności encykliki Pawła VI „Humanae vitae”, tegorocznemu kongresowi, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Centrum św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach, towarzyszy pytanie „Małżeństwo – wybór czy dar?”.

W centrum zainteresowania znajdują się młodzi – narzeczeni i małżonkowie w pierwszych latach po ślubie. – Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Nauka Kościoła ciągle aktualna, żywa. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła – tłumaczy dyrektor Wydziału Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. dr Paweł Gałuszka.

II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodziny to wydarzenie wielowymiarowe. Organizatorzy podkreślają, że istotny jest zarówno jego intelektualny, jak i duchowy charakter. Inicjatywa kierowana jest do środowisk naukowych czy doktorantów, którzy mogą wziąć udział w sesji posterowej, ale także do młodych, którzy czują się powołani do małżeństwa, narzeczonych czy par w pierwszych latach po ślubie. Duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej podkreśla, że inicjatorom wydarzenia szczególnie zależy, aby pomóc dobrze przeżywać sakrament małżeństwa.  

Organizatorami kongresu są Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Archidiecezja Krakowska. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kongresrodzin.pl, a także pod adresem e-mailowym kongres@diecezja.pl.

Patronem II Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny oraz jego inicjatorem jest metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Źródło: https://www.ekai.pl/ii-miedzynarodowy-kongres-dla-malzenstw-i-rodzin/
Fot. Jochen van Wylick / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *