Dwie formy modlitwy różańcowej – zaproszenie do modlitwy

Z inicjatywy rodziców powstały dwie formy modlitwy różańcowej: Różaniec rodzin i Różaniec rodziców za dzieci.

REKLAMA

Różaniec Rodzin powstał 25 listopada 2018 r., w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 18 maja 2019 r., w 99 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, odbyła się oficjalna inauguracja Różańca Rodzin. Uczestnikami Różańca Rodzin są rodziny, małżeństwa, osoby samotne, ale również pojedynczy członkowie rodzin, którzy z różnych względów nie mogą podjąć modlitwy wspólnie ze swoją rodziną. Członkowie Różańca spotykają się codziennie na modlitwie we własnych rodzinach i dołączają do tej modlitwy jedną dziesiątką różańca, przypisaną na dany miesiąc.

Do zorganizowanej formy Różańca Rodzin można dołączyć poprzez:
formularz  na stronie https://rozaniecrodzin.pl/
pocztę elektroniczną: kontakt@rozaniecrodzin.pl
pocztę zwykłą, pisząc na adres: Niepokalanów, Kampania Różańcowa, ul. Św. Maksymiliana Kolbego 5, 96-515 Teresin

Spotkania modlitewne Różańca Rodzin odbywają się raz w miesiącu, w drugą sobotę miesiąca, w bazylice Najświętszej  Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie o godz. 11:00. Więcej informacji o tej inicjatywie można znaleźć na stronie: https://niepokalanow.pl/klasztor/informacje/rozaniec-rodzin

Różaniec rodziców za dzieci powstał w katolickiej wspólnocie modlitewno-ewangelizacyjnej Marana Tha w Gdańsku-Oliwie w 2001 roku. Wszystko rozpoczęło się od rekolekcji, w których uczestniczyli małżonkowie Ewa i Ireneusz Rogalowie z Gdańska. Uświadomili sobie wtedy, że własne upadki, zaniedbania i słabości mogą wpływać na życie ich dzieci. Wpadli na pomysł, aby w większej grupie rodziców rozpocząć modlitwę w intencji swoich dzieci.

W jaki sposób założyć Różaniec rodziców?  W parafii organizuję się „niedzielę zapisów”. Ks. Proboszcz przekazuję tę informację w czasie ogłoszeń parafialnych, a założyciele grupy różańcowej w parafii czekają dla chętnych rodziców przy stoliku, na placu przed kościołem. Informacja znajduje się również na stronie internetowej parafii oraz na stronie ogólnopolskiej www.rozaniecrodzicow.pl. Z tej formy zgłoszenia rodzice też korzystają.

Rodzic codziennie modli się przydzieloną tajemnicą – dziesiątką różańca, którą samodzielnie zmienia w następnym miesiącu na kolejną. W ten sposób, każdego dnia za dzieci z danej róży, odmawiany jest cały różaniec. Raz w miesiącu członkowie Różańca spotykają się na Mszy św., która jest odprawiana w intencji rodziców i dzieci.

Źródło: http://kodr.pl/2022/10/z-inicjatywy-rodzicow-powstaly-dwie-formy-modlitwy-rozancowej-rozaniec-rodzin-i-rozaniec-rodzicow-za-dzieci/
https://rozaniecrodzin.pl/
https://rozaniecrodzicow.pl/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *