Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej diecezji na Europejskie Spotkanie Młodych – Taize, które w tym roku odbędzie się w Roztocku. Szczegóły wydarzenia na plakacie informacyjnym.

REKLAMA

Od 28 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r. 45. europejskie spotkanie odbędzie się w północno-wschodnich Niemczech, w mieście Rostock i jego okolicach. Zostało ono zapowiedziane przez brata Aloisa podczas wieczornej modlitwy 30 grudnia 2021 r. w Turynie.

Wyjazd: Chojnice, 28.12.2022 r. [powrót 01.01.2023 r.]
Koszt: 500 zł (przejazd i ubezpieczenie) + 55 euro (wpisowe na miejscu)
Kontakt: ks. Dominik Roczniak – tel. 795 625 445
Zapisy: do 6 grudnia br.
Liczba miejsc ograniczona.
Liczy się kolejność zgłoszeń.

Reakcje na zapowiedź europejskiego spotkania w Rostoku:

Brat Alois

Cieszymy się, że mieszkańcy Rostoku i okolic będą mogli spotkać młodych ludzi z całej Europy. W całej naszej różnorodności możemy pokazać znak zaufania i pokoju w Kościele i poza nim. Jest to pielgrzymka zaufania, która poruszy nasze serca i może poprowadzić nas dalej na drodze pokoju.

Tilman Jeremias, biskup protestancki na terenie Meklemburgii i Pomorza

Dziękuję braciom z Taizé za wyznaczenie miejsca następnego spotkania w Rostoku i regionie, a więc po raz pierwszy nie w wielkim mieście. To dla nas wspaniała okazja, aby móc gościć w naszym regionie tysiące młodych ludzi z całej Europy, młodych, którzy zbierają się na wspólną modlitwę, śpiew i milczenie.

Dr. Stefan Heße, katolicki arcybiskup diecezji hamburskiej

Wraz z Rostockiem bracia z Taizé wybrali prawdziwie europejskie miejsce. Miasto hanzeatyckie ma wpływ na cały basen Morza Bałtyckiego. Miejscowy uniwersytet to miejsce nauki i dom dla wielu młodych ludzi, zarówno z okolicy, jak i z całego świata. Miejscowe kościoły chrześcijańskie żyją w głębokiej komunii i zrozumieniu, które jest źródłem duchowości i wiary. Wspólna modlitwa, śpiew, cisza – cieszę się, że duchowość Taizé przyjeżdża w tym roku do Rostocku.

Isabell Fedtke (19), przewodnicząca Katolickiej Organizacji Młodzieży Meklemburgii (KJM)

Wielu młodych ludzi z Meklemburgii-Pomorza było już u braci z Taizé we Francji i doświadczyło ich gościnności. Teraz Taizé przybywa do nas i daje nam wspaniałą możliwość, aby więcej młodych ludzi znalazło drogę do naszych wspólnot, nawet poza spotkaniem. Poprzez atmosferę Taizé będą oni mogli znaleźć wymiar religijny i otworzyć się na to. Wzajemna wymiana idei, pozwoli tym młodym ludziom wzbogacić ich życie osobiste oraz ich lokalne wspólnoty.

Albrecht Jax, pastor i koordynator przygotowań lokalnych

Region Rostocku – z punktu widzenia życia kościelnego – nie jest tak bogaty jak być może Wrocław, Turyn, Madryt czy Bazylea – miejsca ostatnich europejskich spotkań. Właśnie w tym fakcie bracia dostrzegli szansę: udać się do miejsca, w którym wszystko nie będzie takie, jak w poprzednich latach. (…) Chcemy zaangażować kluby sportowe i z ochotniczej straży pożarnej oraz „Volkssolidarität” („Solidarność ludowa” – stowarzyszenie społeczne) – od Rostocku po Güstrow, Stralsund i Teterow.

Źródło:
https://priest.pl/spotkanie-mlodych-taize/
https://www.taize.fr/pl_article33779.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *