X Tczewski Bal Świętych – zaśpiewa zespół Arka Noego

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Zespół Szkół Katolickich serdecznie zapraszają na X edycję Tczewskiego Balu Świętych. Wydarzenie to odbędzie się w poniedziałek, 31 października br. Początek o godz. 16:30 na placu przy kościele pw. św. Józefa, skąd rozśpiewany korowód z relikwiami przejdzie na plac Hallera.

REKLAMA

Wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń miejskich. Przez dziesięć lat wydarzyło się wiele dobra. Pojawiła się alternatywa – postawienie na świętość i radość z nieba. Podczas wszystkich edycji tysiące osób, a przede wszystkim całe rodziny, poprzez zabawę i modlitwy poznawało sylwetki świętych. TBŚ to czas rodzinny, pełen radości, modlitwy i śpiewu. Uczestnicy budzą w sobie myśl, że i oni mogą zostać świętymi.

Tczewski Bal Świętych odbędzie się w poniedziałek, 31 października. Rozpocznie się o godz. 16:30 na placu przy kościele św. Józefa. Stamtąd rozśpiewany korowód z relikwiami przejdzie na plac Hallera.

– Zachęcamy całe rodziny, aby ubrać się na biało albo w strojach świętych i aniołów. Mile widziane transparenty promujące świętość.

zaprasza ks. Robert Ratkowski, koordynator Tczewskiego Balu Świętych.

Na staromiejskim rynku odbędzie się wielkie jubileuszowe balowanie. Mieszkańcy wezmą udział w polonezie, który rozpocznie św. Jadwiga – patronka miasta. Zostanie przygotowany poczęstunek przez dobrodziejów. Gwiazdą X edycji będzie Arka Noego. Zespół dziecięcy, który wykonuje znane utwory religijne m.in. Święty Uśmiechnięty, Nie boję się, Sieje je, Nie lękaj się lub Na drugi brzeg.

– W tym roku wyjątkowo zabrzmi dzięki Arce Noego, że święci są obecni wśród nas; w pracy i w szkole. Świętość jest naszą codziennością.

– mówią organizatorzy.

Patronat honorowy objęli: bp Ryszard Kasyna, Mirosław Pobłocki – Prezydent Miasta Tczewa oraz Mirosław Augustyn – Starosta Powiatu Tczewskiego.

Dobrodzieje: Przeorat Pomorski Orderu św. Stanisława, Zakład Utylizacja Odpadów Stałych, Zakład Usług Komunalnych, Piekarnia Sambor, Piekarnia – Ciastkarnia Meler, Restauracja Piaskowa, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Tczewie, „SAD” Hurtownia Owocowo – Warzywna Barbara Kreft

Patronat medialny: Priest.pl, Telewizja Tetka Tczew, Radio Tczew, Radio Głos, Kociewski Kurier Tczewski, Pielgrzym, Tcz.pl, Wrota Tczewa, Gazeta Tczewska

Źródło: https://faratczew.pl/?p=4561

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *