Bp Turzyński w życzeniach z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Jesteście bardzo ważni i bardzo potrzebni, bowiem wasza praca wpływa znacząco na kształt przyszłości i szczęście następnego pokolenia Polaków – napisał bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, w życzeniach z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

REKLAMA

Bp Turzyński przypomniał, że w tym roku polscy nauczyciele otrzymali swoją Patronkę, nauczycielkę języka polskiego, bł. Natalię Tułasiewicz. „Była nowoczesną kobietą, posiadała szerokie kontakty społeczne, była ciekawa świata i równocześnie posiadała głęboką wiarę. Wysoko ceniła sobie kulturę i sama tworzyła. Kochała ludzi, zwłaszcza +trudne dusze+, i kochała Boga” – podkreślił delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

„Życzę Wam, żeby Natalia Tułasiewicz była inspiracją i pomagała odkryć wielkość i piękno nauczycielskiego powołania, które jest przygodą formowania młodego pokolenia do mądrości i do szlachetnego życia” – napisał bp Turzyński.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Drodzy Nauczyciele!

Z wielkim szacunkiem stajemy dzisiaj wobec nauczycielskiego trudu wychowania młodego pokolenia. Jesteście bardzo ważni i bardzo potrzebni, bowiem wasza praca wpływa znacząco na kształt przyszłości i szczęście następnego pokolenia Polaków.

W tym roku polscy nauczyciele otrzymali niezwykłą Patronkę, nauczycielkę języka polskiego, wykształconą na Uniwersytecie w Poznaniu. Błogosławiona Natalia Tułasiewicz była nowoczesną kobietą, posiadała szerokie kontakty społeczne, była ciekawa świata i równocześnie posiadała głęboką wiarę. Wysoko ceniła sobie kulturę i sama tworzyła. Kochała ludzi, zwłaszcza „trudne dusze”, i kochała Boga. W czasie wojny tworzyła tajne komplety i wieczory poezji, w Niemczech jako ochotniczka i emisariusz Armii Krajowej umacniała duchowo Polki zesłane na przymusowe roboty. Zdekonspirowana, w Ravensbrück, w ciemnościach niemieckiego obozu koncentracyjnego pozostała wierna swojej misji nauczycielskiej i przygotowywała dziewczęta z Powstania Warszawskiego do matury. Była mądrym, pełnym Bożego blasku, pięknym człowiekiem.

Życzę Wam, żeby Natalia Tułasiewicz była inspiracją i pomagała odkryć wielkość i piękno nauczycielskiego powołania, które jest przygodą formowania młodego pokolenia do mądrości i do szlachetnego życia. Życzę, żebyście zawsze byli świadkami tego co wielkie i cieszyli się należytym szacunkiem w społeczeństwie oraz owocami swojej pracy w ludziach.

Z błogosławieństwem

Bp Piotr Turzyński
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli

Źródło: https://episkopat.pl/bp-turzynski-zlozyl-zyczenia-nauczycielom-z-okazji-dnia-edukacji-narodowej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *