Za nami I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów

W sobotę, 8 października 2022 r. w pelplińskiej katedrze odbył się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów.

REKLAMA

8 października w pelplińskiej katedrze zgromadzili się członkowie grup modlitewnych w intencji kapłanów. Podczas Mszy św. biskup pelpliński Ryszard Kasyna dziękował za apostolat modlitwy i apelował, że „nie można być biernym wobec tego co się dzieje”.

Po konferencji diecezjalnego duszpasterza Żywego Różańca ks. kan. Rafała Barcińskiego Mszę św. koncelebrowaną  sprawował biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Hierarcha w homilii zachęcał do modlitwy za kapłanów podkreślając, że „nasz Bóg jest Bogiem, który widzi, kocha, działa”.

Mówiąc o głoszeniu Słowa Bożego kaznodzieja przypomniał, że „nie wystarczy chwilowy entuzjazm”. „Wielka chwila pierwszego spotkania z Panem może być owocna tylko wtedy, gdy z pokorą i cierpliwością trwamy również w chwilach trudnych, w chwilach oschłości, w ten bowiem sposób wzrasta wielki owoc”, dodał.

Nawiązując do zaangażowania osób w apostolat modlitwy za kapłanów bp Kasyna podkreślił Maryjny aspekt tej praktyki. Maryja bowiem uczy, że „nie można być biernym wobec tego co się dzieje, ale jak Ona trzeba działać i służyć oraz być użytecznym”.

Biskup pelpliński przypomniał słowa Jezusa do św. s. Faustyny o potrzebie modlitwy za kapłanów i dziękował w imieniu kapłanów z całej diecezji  „Margaretkom” i wszystkim osobom zaangażowanym w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów oraz otaczającym duchową troską kapłanów „za modlitwę, za słuchanie, za działanie i decyzje, aby tę modlitwę podejmować z gorliwością, troską i dbałością”. Biskup szczególnie dziękował 31. Margaretkom, które modlą się za swojego pasterza.

Dzisiejszy Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów odbył się po raz pierwszy w diecezji pelplińskiej.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Konferencja ks. kan. Rafała Barcińskiego
– Homilia bpa Ryszarda Kasyny
– Wypowiedzi uczestników Kongresu

Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/i-diecezjalny-kongres-apostolatu-modlitwy-za-kaplanow-2/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10181-i-diecezjalny-kongres-apostolatu-modlitwy-za-kaplanow

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *