Święto Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź” 2022

W dniach od 30 września do 2 października 2022 r. w Ostrzycach spotkali się pracownicy centrum Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź”, którzy przeżywali swoje doroczne Święto Patronalne. Mszy świętej w sobotę przewodniczył Biskup Arkadiusz Okroj.

REKLAMA

Biskup Arkadiusz Okroj zauważył, że nazwa centrum – więź – okazała się prorocza, jest bardzo aktualna w obecnej sytuacji, kiedy występują tak duże trudności w relacjach międzyludzkich, szczególnie rodzinnych. Ukazał małą drogę św. Teresy od Dzieciątka Jezus i świętość jaką przesiąkała w domu będąc dzieckiem świętych Ludwik i Zelia Martin.
Pracownicy Centrum „Wieź” przeżywali rekolekcje dotyczące modlitwy głębi, dzielili się swoim doświadczeniem dotyczącym pomagania osobom potrzebującym wsparcia, rozmawiali o rozwoju różnych przestrzeni działalności Centrum „Więź” oraz istniejącej w jego ramach Szkoły Formacyjnej świętego Józefa.
Część rekolekcyjną prowadził ks. Radosław Kacprzak z Radomia. Wprowadził on uczestników w praktykę modlitwy głębi i omówił zasady rozeznawania duchowego.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/aktualnosci/swieto-patronalne-centrum-wiez-2022/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *