Pelplin: Spektakl „Pieśń nad pieśniami” w MOK – zaproszenie

W piątek, 30 września br. o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie zostanie wystawiony spektakl „Pieśń nad pieśniami”.

REKLAMA

Spektakl ten to absolutnie niezwykłe doświadczenie. To jakby docieranie do jądra miłości, patrzenie na nią po zdjęciu wszystkich „światowych” filtrów – sztucznej atrakcyjności, wybujałego erotyzmu i pustych, emocjonalnych gier. Docieranie do całkiem nieznanych obszarów – uczuć czystych i ich obrazu bez krzywego zwierciadła. Spektakl „Pieśń nad pieśniami” zainaugurował czwarty rok działalności teatru Exit.

Z informacji technicznych: w spektaklu biorą udział niepełnosprawni artyści Teatru Exit: niewidomi, z porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością intelektualną i na wózkach. Najistotniejszym elementem każdego spektaklu czy pokazu jest spotkanie pomiędzy tymi, którzy doświadczają cierpienia związanego z niepełnosprawnością z tymi “normalnymi”, którzy także cierpią, wielokrotnie nie uświadamiając sobie czemu… Exit to wyjście awaryjne, a to spotkanie często bywa deską ratunku.

Na scenie 5 muzyków (Adam Szewczyk – gitara/kierownictwo muzyczne, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Adam”Szabas” Kowalewski – kontrabas, Gosia Oczko – wiolonczela, Ryszard Waligóra – klarnet/akordeon) + 6 aktorów.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7D1Yc0mkPMc

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *