Za nami Pielgrzymka maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę

W poniedziałek, 26 września 2022 roku ponad tysiąc maturzystów diecezji pelplińskiej modliło się na Jasnej Górze. O godzinie 17:00 miała miejsce transmisja uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny.

REKLAMA

26 września 1100 maturzystów z diecezji pelplińskiej przybyło na Jasną Górę. Podczas Mszy św. w bazylice jasnogórskiej biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział, że „miłość to przepustka do lepszego świata”.

Mszę św. poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź św. na placu przed Wałami Jasnogórskimi oraz Różaniec św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Mszy św. w bazylice koncelebrowanej z 40 prezbiterami przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Na wstępie homilii hierarcha stwierdził, że młody wiek w okolicy egzaminu dojrzałości „jest czasem stawiania sobie pytań o przyszłość” i dodał, że przybycie z pielgrzymka na Jasną Górę w tym okresie życia wiąże się z modlitwą i „wsłuchiwaniem się w siebie”.

Kaznodzieja podkreślił, że jednym z najważniejszych pytań, które człowiek musi sobie postawić to „pytanie o miłość”. „A jest to pytanie, które na maturze nie wybrzmiewa, ale jest najważniejszym pytaniem życia i ważniejszym niż jakiekolwiek stawiane na maturze”, dodał.

Bp Kasyna zachęcał do rozważania o miłości, która kierowała Bogiem stwarzając człowieka i o miłości „otrzymanej w naszych rodzinach, od przyjaciół i od ludzi, którzy nam w życiu pomagają”.

Pozostając przy temacie miłości biskup pelpliński podkreślił, że „zostaliśmy stworzeni, aby ofiarować miłość”. W tym kontekście hierarcha rozwinął myśl, że „jesteśmy zaproszeni, żeby stanąć wobec naszych bliskich, rodziny, koleżanek i kolegów i jakoś sobą polepszyć im życie”.

Bp Kasyna nawiązał również słynnych słów bł. prymasa Wyszyńskiego, że „czas to miłość” i stwierdził, że „miłość to przepustka do lepszego świata”.

Po liturgii maturzyści wysłuchali w Sali Ojca Kordeckiego świadectwa małżonków Iwony i Mateusza Bartoszek.

Ostatnim punktem pielgrzymki był udział w Apelu Jasnogórskim.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło:
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10152-pielgrzymka-maturzystow-diecezji-pelplinskiej-na-jasna-gore
https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/pielgrzymka-maturzystow-na-jasna-gore-2022/
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/maturzysci-diecezji-pelplinskiej-na-jasnej-gorze/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *