Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa [Chojnice, Starogard Gd.]

Pierwszy dzień peregrynacji relikwii błogosławionego Carlo Acutisa w Diecezji Pelplińskiej rozpoczął się w niedzielę, 18 września 2022 r. w Chojnicach. (…)

REKLAMA

Już o godz. 12:30 uroczyście przywitaliśmy pod Bramą Człuchowską relikwie bł. Carlo Acutis. Następnie w uroczystej procesji, licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta, ze śpiewem na ustach przenieśli relikwie do Bazyliki na uroczysta Mszę św. i czuwanie.

Następnie relikwie zostały przewiezione do parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Uroczyste wprowadzanie relikwii, odbyło się podczas Mszy św. o godz. 18:00, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Lipski. Wśród wielu koncelebransów był między innymi ks. Krzysztof Piątek – diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odbyło się uwielbienie, które zgromadziło liczną młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Rozważaniom, które przygotowała młodzież towarzyszył śpiew zespołów muzycznych: „Przyjaciele” z parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim oraz „Quo Vadis” z parafii katedralnej WNMP w Pelplinie.

Uwielbieniu towarzyszyła również wystawa poświęcona błogosławionemu.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło:
https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/peregrynacja-relikwii-bl-carlo-acutisa-w-diecezji-pelplinskiej-dzien-i-18-09-2022/
https://bazylikachojnice.pl/bl-carlo-acutis-w-chojnicach/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *