Pelplin: Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 w Collegium Marianum

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09) – dzień patronalny kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie – został uroczyście zainaugurowany nowy rok szkolny 2022/2023. Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

REKLAMA

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia bp Ryszard Kasyna
– Rozmowy na inauguracji

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/10126-inauguracja-roku-szkolnego-2022-2023-w-collegium-marianum-w-pelplinie

Czytaj TAKŻE:
Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23. Dzień inauguracji jest tradycyjnie związany ze świętem patronalnym naszej kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego.

Mszy św. przewodniczył J.E. Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna, podkreślając w homilii, że miłość wyraża się poprzez widzialne znaki, a w przypadku miłości Pana Boga przez trudny niekiedy do zrozumienia i odczytania znak krzyża.

W kolejnej części spotkania, która odbyła się na sali gimnastycznej, zgromadzonych gości powitał ks. dyrektor Wiesław Szuca. Następnie wysłuchaliśmy sprawozdania z działalności szkoły za rok 2021/22 ukraszonej prezentacją multimedialną. Słowa przemówienia skierował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego koncentrując się na motywie powrotu, także w nawiązaniu do Odyseusza i Itaki. Wreszcie miało miejsce ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uczniowie na znak włączenia do wspólnoty Collegium otrzymali legitymacje szkolne.

Uroczystość zakończyła się wspólną modlitwą Anioł Pański i poczęstunkiem.

Źródło: http://collegiummarianum.pl/1152-rok-szkolny-2022-23

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *