Koronowo: Z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie

Początek września to dla wspólnoty parafialnej z Bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie czas pielgrzymowania do Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie. Nie inaczej było w tym roku…

REKLAMA

Licznie zebrani w niedzielny poranek, 4 września 2022 r. wyruszyliśmy do Byszewa. Pan Bóg pobłogosławił nam w wędrówce piękną i słoneczną pogodą. W tym roku nasza grupa wyróżniała się niebieskimi chustami, będącymi darem wielu życzliwych dobroczyńców.
Naszym celem była Matka Boża, która w Byszewie od wieków wita oraz wysłuchuje pielgrzymów zmierzających z wielu stron Krajny. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj. Dzień później – jako wspólnota parafialna – modliliśmy się w sanktuarium byszewskim polecając Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej wszystkich kapłanów oraz parafian.

Modlitwa do Matki Bożej:
Maryjo, Matko moja i Pani moja, oddaję Ci duszę i ciało moje, życie i śmierć moją i to co po niej nastąpi. Wszystko składam w Twoje ręce, o Matko moja. Okryj mnie swym płaszczem dziewiczym … i udziel mi łaski czystości serca, duszy i ciała i broń mnie Swą potęgą przed nieprzyjaciółmi wszelkimi … O śliczna Lilio, Tyś dla mnie zwierciadłem, o Matko moja.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: http://www.parafiakoronowo.pl/aktualnosci

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *