Kasparus: Brakuje środków na odbudowę zabytkowej świątyni!

Stanęła odbudowa zabytkowego kościoła pw. św. Józefa w Kasparusie niedaleko Skórcza. Po wycieczce Stowarzyszenia Krąg Arasmusa z Kiełpina na Kociewie – członkowie grupy żywo zainteresowali się odbudową świątyni, którą wzniósł ich patron – ks. Antoni Arasmus.

REKLAMA

Przypomnijmy, że zabytkowy kościół w Arasmusie uległ pożarowi w nocy z 30 na 31 grudnia 2020 roku. Wszczęto prokuratorskie postępowanie, ale zostało ono umorzone. Ponieważ kościół wpisany jest do wojewódzkiego rejestru zabytków, zapadła decyzja o jego odbudowie. Błyskawicznie wykonano projekt, uzyskano uzgodnienia, rozpoczęto poszukiwania pieniędzy na inwestycję szacowaną na 3,6 mln zł.

Nowy proboszcz parafii w Skórczu, ks. Wojciech Głogowski, który jest też administratorem parafii w Kasparusie poszukuje życzliwych osób i firm, by jak najszybciej świątynia znów mogła służyć wiernym, którzy  na razie korzystają z gościnności strażaków i modlą się w remizie. Na spotkanie w Kiełpinie przybył też Jacek Lewandowski, kierujący odbudową, związany rodzinnie z ks. A. Arasmusem.

Powstała specjalna strona internetowa poświęcona odbudowie urokliwej świątyni, do której chętnie przyjeżdżały grupy rekolekcyjne, grupy modlitewne, było to żywe centrum spotkań różnych organizacji.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Ks. Wojciech Głogowski o najpilniejszych potrzebach na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Krąg Arasmusa – posłuchaj TUTAJ.

Strona internetowa „Odbudujmy Kościół Św. Józefa w Kasparusie”: https://kosciolkasparus.pl/

Konto bankowe kościoła w Kasparusie: 24 8342 0009 0006 2141 2000 0003

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10116-trwa-odbudowa-zabytkowej-swiatyni-w-kasparusie-brakuje-srodkow

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *