Zapisz się na warsztaty i prowadź Rekolekcje GPS dla młodzieży!

Szkoła Animatorów i Liderów naszej diecezji zaprasza do udziału w warsztatach dla osób chcących podjąć posługę w ramach realizowanych w diecezji „Rekolekcji GPS”, które są adresowane do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

REKLAMA

Rekolekcje są prowadzone zarówno przez osoby dorosłe jak i młodzież – podstawowym warunkiem jest pragnienie przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie oraz wybór co najmniej jednej z poniższych posług. Do ich podjęcia można się przygotować uczestnicząc w warsztatach, na które serdecznie zapraszamy.

ŚWIADEK:
– dawanie świadectwa,
– obecność i towarzyszenie modlitewne podczas całych rekolekcji.

KOORDYNATOR:
– koordynacja logistyczna (ścisła współpraca z księdzem odpowiedzialnym za GPS, czuwanie nad przygotowaniem ze strony organizatorów i prowadzących: pomieszczenie, sprzęt, materiały, posiłek),
– zachowanie ładu (czas, miejsce, przedmioty).

MUZYCZNY:
– prowadzenie śpiewu w czasie modlitwy,
– integracja grupy przez śpiew.

ANIMACJA ZABAW:
Warsztat dla tych, którzy chcą zwiększyć kompetencje animacyjne, poznać funkcje zabawy i przygotować się do posługi animatora zarówno na rekolekcjach GPS jak i podczas innych działań duszpasterskich.

Na warsztaty można zapisać się poprzez poniższy formularz – znajdują się w nim krótkie opisy posług oraz terminy warsztatów. Odbędą się one w wygodnej formie – online przy wykorzystaniu aplikacji Zoom. Wyjątkiem jest warsztat animacji zabaw, który będzie realizowany stacjonarnie w Pelplinie w Collegium Marianum.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: szal.pelplin@gmail.com.

Link do formularza: https://forms.gle/rByGYiUQwtvhc898A

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/zapisz-sie-na-warsztaty-i-prowadz-rekolekcje-gps-dla-mlodziezy/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *