Rozpoczęliśmy XVII edycję kursu dla ceremoniarza

W poniedziałek, 22 sierpnia 2022 r. w rozpoczęliśmy w naszej diecezji XVII edycję kursu dla ceremoniarza, który odbywa się w Collegium Marianum w Pelplinie. Na kurs zgłosiło się 92 kandydatów z 49 parafii. Podczas pierwszego zjazdu ministranci poznają strukturę Mszy świętej, jej historię, rok liturgiczny oraz uczą się ustawiania Mszału Rzymskiego, a także formowania procesji i służenia podczas Mszy Świętej.

REKLAMA

Celem  kursu jest, aby poprzez piękno Liturgii i wiedzę liturgiczną, kandydaci jak najlepiej pełnili tak zaszczytną funkcję w Kościele, pomagając przy tym duszpasterzom posługującym w parafiach naszej diecezji. Za całokształt kursu odpowiada diecezjalny duszpasterz służb liturgicznych ks. Grzegorz Miotk wraz z klerykami pelplińskiego seminarium, przy wsparciu ks. kanonika Andrzeja Szopińskiego. 

Pierwszy zjazd potrwa do czwartku 25 sierpnia. Kolejny zjazd odbędzie się od 9-10 września br. Przyjazd 09 września między godz. 16.00-17.00. Podczas tego zjazdu odbędzie się test z wiedzy o Liturgii Eucharystycznej, obrzędów zakończenia, łacińskich komend oraz ogólny zarys Triduum Paschalnego.

Króluj nam Chryste!

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/252-rozpoczelismy-xvii-edycje-kursu-dla-ceremoniarza

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *