Papież wzywa do nawiedzania sanktuariów maryjnych

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów i zachęcił do nawiedzenia sanktuariów maryjnych oraz modlitwy o pokój, zwłaszcza na Ukrainie.

REKLAMA

Drodzy bracia i siostry!

Pozdrawiam was wszystkich Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów, rodziny, grupy parafialne, stowarzyszenia. Szczególnie pozdrawiam młodzież z diecezji Werona, zaangażowanych w obóz – szkołę, a także młodzież Niepokalanej.

Życzę radosnego święta Wniebowzięcia wam tu obecnym, tym, którzy są na wakacjach, jak również wielu osobom, które nie mogą sobie pozwolić na okres odprężenia a także osobom samotnym i chorym. Pamiętajmy o nich!. Myślę też z wdzięcznością w tych dniach o tych, którzy zapewniają niezbędne usługi dla społeczności. Dziękuję za waszą pracę dla nas.

A w tym dniu poświęconym Matce Bożej zachęcam wszystkich, którzy mają okazję odwiedzić sanktuarium maryjne, aby oddali cześć naszej niebieskiej Matce. Wielu Rzymian i pielgrzymów udaje się do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby pomodlić się przed obrazem Salus Populi Romani. Znajduje się tam również figura Królowej Pokoju, umieszczona przez papieża Benedykta XV. Nadal przyzywajmy wstawiennictwa Matki Bożej, aby Bóg obdarzył świat pokojem, a w szczególności módlmy się za naród ukraiński.

Życzę wszystkim dobrego święta. Nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do zobaczenia.

Źródło: https://www.ekai.pl/papiez-wzywa-do-nawiedzania-sanktuariow-maryjnych/
Fot. AFP PHOTO / VATICAN MEDIA

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *