Grupa kaszubska już w drodze do Jasnogórskiej Pani

Ostatnie dni lipca to wyczekiwany moment dla pielgrzymów – rozpoczyna się wielkie wędrowanie na Jasną Górę. Z różańcem w ręku, z modlitwą na ustach, z radosnym śpiewem i wielką nadzieją na dotarcie do celu.

REKLAMA

28 lipca na pielgrzymkowy szlak wyruszyli pielgrzymi z Lęborka. Po noclegu w Sierakowicach – wspólnie podążyli do Stężycy. Jak podał ks. Mateusz Szulc – idą w sile 67 pątników. 

29 lipca z kartuskiej kolegiaty ks. Tomasz Mizyk przy wsparciu ks. Jacka Sosnowskiego i ks. Marcina Sikorskiego oraz kleryka Kacpra oraz kleryka Adama wyprowadził na pątniczy szlak prawie 100 osób. W tym gronie były tez rodziny z małymi dziećmi. Mszę św. inauguracyjną dla grupy kartuskiej odprawił ks. dziekan Piotr Krupiński w asyście ks. Tomasza Mizyka, Jacka Sosnowskiego, Adama Malinowskiego, Macieja Dzwonkowskiego.

29 lipca o godz. 20.30 w kościele pw. Świętej Trójcy odbędzie się Apel Jasnogórski.

30 lipca o godz. 6.30 bp diecezjalny Ryszard Kasyna odprawi Mszę św. dla połączonej 32. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– 32. Kaszubska Piesza Pielgrzymka Diecezji Peplińskiej na Jasną Górę 2022 – homilia ks. P. Krupińskiego

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9999-diecezja-pelplinska-pielgrzymuje-do-jasnogorskiej-pani-grupa-kaszubska-juz-w-drodze

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *