Papież rozpoczyna ostatni etap swojej podróży do Kanady

Rozpoczyna się ostatni etap papieskiej pielgrzymki do Kanady. Franciszek kończy dziś swą wizytę we francuskojęzycznej prowincji tego kraju spotkaniem z kolejną delegacją rdzennych mieszkańców. Wcześniej odmówił nieszpory z duchownymi i osobami konsekrowanymi z Archidiecezji Quebeck. W homilii jeszcze raz poprosił ofiary szkół rezydencjalnych o wybaczenie. „Ból i wstyd, które odczuwamy, muszą stać się okazją do nawrócenia: nigdy więcej!” – powiedział Papież.

REKLAMA

Po zakończeniu spotkania z grupą przedstawicieli pierwszych narodów w Quebecu, Papież Franciszek odleci do Iqaluit, miejscowości położonej zaledwie 300 km na południe od koła podbiegunowego i najbardziej na północ wysuniętego miejsca w Kanadzie. Mieszka tam niemal 4-tysięcna wspólnota Inuitów, którzy stanowią ponad 60 proc. populacji. Ojciec Święty spotka się prywatnie z byłymi uczniami szkół rezydencjalnych. Ostatnim punktem papieskiej pielgrzymki do Kanady będzie spotkanie z młodzieżą oraz osobami starszymi.

Papieża powita na lotnisku ordynariusz diecezji Churchill-Zatoka Hudsona, polski oblat, bp Wiesław Krótki. W rejonie, gdzie panuje typowy arktyczny klimat, pracuje on na misji od ponad 30 lat. Biskupem diecezji jest od 2013 r.

Radio Watykańskie

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2022-07/papiez-rozpoczyna-ostatni-etap-swojej-podrozy-do-kanady.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *