Już wkrótce Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę

Już 28 lipca 2022 r. rozpocznie się pielgrzymowanie Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Przed oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej wyruszy w sumie pięć grup pielgrzymkowych. Wszystkie grupy spotkają się 13 sierpnia br. na jasnogórskich wałach, na Mszy św. o godz. 11:30.

REKLAMA

GRUPA KASZUBSKA

Jako pierwsza na trasę wyrusza grupa kaszubska.

Przewodnik grupy pielgrzymkowej:
ks. mgr lic. Tomasz Mizyk  
www.facebook.com
Zapisy na pielgrzymkę

28 lipca podgrupa z Lęborka z ks. Mateuszem Szulcem dociera do Sierakowic.

29 lipca – podgrupa z Kartuz, Sierakowic i Lęborka łączą się w Stężycy i docierają do Kościerzyny.

30 lipca – po Mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy wyrusza w pełnym składzie grupa kaszubska. Przewodzi jej ks. Tomasz Mizyk. Pielgrzymów pobłogosławi na drogę biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna. 

Jako grupa kaszubska, która łączy pielgrzymów z Lęborka, Sierakowic, Kartuz oraz Kościerzyny chcemy pokonać łącznie około 510 km, aby wraz z innymi grupami naszej diecezji dojść do Maryi na Jasnej Górze 13 sierpnia. Cechami szczególnymi naszej grupy jest entuzjazm, radość oraz młodzieńczy zapał w pielgrzymowaniu. Dochodząc na postój, czy też miejsce noclegowe pielgrzymi zawsze śpiewem i tańcem udowadniają, że pielgrzymowanie ma sens i nie jest bezowocne.

GRUPA TCZEWSKA

Grupa tczewska rozpoczyna pielgrzymowanie 30 lipca.

Przewodnik grupy pielgrzymkowej:
ks. mgr Piotr Lipkowski
www.pielgrzymkatczewska.pl
Zapisy na pielgrzymkę

Mszą św. o godz. 7.00 pod przewodnictwem biskupa pomocniczego dr. Arkadiusza Okroja, grupa tczewska, której przewodzi ks. Piotr Lipkowski wyrusza w trasę pielgrzymkową.

GRUPA KOCIEWSKA

Grupa kociewska rozpoczyna pielgrzymowanie 31 lipca.

Przewodnik grupy pielgrzymkowej:
ks. mgr lic. Piotr Pruski
www.pielgrzymkakociewie.pl
https://www.facebook.com/groups/185857018131746/
Zapisy na pielgrzymkę

Z przewodnikiem ks. Piotrem Pruskim wyrusza po mszy św. o godz. 6.00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Grupa Kociewie swoje pielgrzymowanie rozpoczyna 31 lipca. Wyrusza z Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.
W przybliżeniu Kociewie obejmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego. Trasa pielgrzymki liczy 436 km, którą pątnicy pokonują w 14 dni. Grupę Kociewie tworzą w większości młodzi ludzie, ale nie brakuje również doświadczonych pielgrzymów, którzy liczą  już 40 rok pielgrzymowania.

GRUPA CHOJNICKA

Grupa chojnicka (zielona) rozpoczyna pielgrzymowanie także 31 lipca.

Przewodnik grupy pielgrzymkowej:
ks. mgr lic. Mateusz Pryczkowski
chojnicebazylika Grupa „Zielona”
@pieszapielgrzymka
Zapisy na pielgrzymkę
Dokumenty pielgrzymkowe – POBIERZ.

29 lipca wyrusza pod przewodnictwem ks. Pawła Zagórskiego podgrupa z Bytowa i po dwóch dniach wędrówki dociera do Chojnic.

Grupa Chojnicka wyrusza 31 lipca z Bazyliki Chojnickiej po Mszy świętej o godz. 7.00 sprawowanej przez Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych do wyruszenia na pątniczy szlak. Warto zauważyć, że wyjście jest w niedzielę, więc sporo niezdecydowanych, czy nie czujących się na siłach może nas odprowadzić do Gostycyna. Podobnie wejście jest 13 sierpnia w sobotę. Łatwiej zorganizować sobie czas, aby być z nami w Częstochowie na wejście. 

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce są zaproszone do uczestnictwa spotkaniach pielgrzymkowych każdego dnia począwszy od 31.07 do 13.08 o godz. 20:00 w Bazylice – codziennie łączność z pielgrzymami oraz modlitwa apelowa.

Jest to jedna z najstarszych i największych grup naszej diecezji. Jej początek nastąpił już w 1979 roku, gdy w ramach diecezji chełmińskiej,  grupa wyruszała z Torunia. Terytorialnie łączy południowe dekanaty diecezji pelplińskiej. Do pokonania Pielgrzymi mają około 470 km.

Spotkanie organizacyjne 24 lipca 2022 r. o godz. 15.00 w Bazylice Chojnickiej.

GRUPA ŚWIECKA

Grupa świecka (czerwona) rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia.

Przewodnik grupy pielgrzymkowej:
ks. mgr lic. Michał Choszcz
https://pl-pl.facebook.com/GrupaSwiecie
Zapisy na pielgrzymkę

Pod kierownictwem ks. Michała Choszcza grupa ta rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia, mszą świętą o godz. 9.00 w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Stanisława Biskupa w Świeciu. Pielgrzymów pobłogosławi na drogę biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna.

Grupa świecka pielgrzymuje na Jasną Górę już od 1990 roku. Pątnicy rozpoczynają swoje pielgrzymowanie 2 sierpnia Mszą świętą sprawowaną w sanktuarium M.B. Częstochowskiej w Świeciu. Trasa pielgrzymkowa wiedzie przez: Grzybno, Toruń, Służewo, Witowo, Babiak, Karszewo, Bratków Dolny, Podłężyce, Szczerców, Prusicko i Kiedrzyń. Pielgrzymi ze Świecia wraz z innymi pątnikami z naszej diecezji dochodzą na Jasną Górę 13 sierpnia.

Więcej informacji o grupach pielgrzymkowych naszej diecezji TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/juz-niedlugo-wyruszy-piesza-pielgrzymka-na-jasna-gore/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *