Pierwsi pielgrzymi dotarli do sianowskiego sanktuarium

Święto Matki Bożej Szkaplerznej jest ważnym dniem dla sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub. W tym roku rozpoczyna ono Wielki Odpust Sianowski, który potrwa do 25 lipca. W tym czasie tysiące wiernych przybędą przed łaskami słynącą figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus.

REKLAMA

16 lipca do sanktuarium przybyli pierwsi pątnicy – z XVII pielgrzymki pieszej z Chwaszczyna, z pieszej pielgrzymki z Banina, z 39. Wejherowskiej Pielgrzymki do Sianowa. 

Ulewne deszcze sprawiły, że pielgrzymi docierali do sanktuarium przed zwyczajowym czasem. Ale zgodnie podkreślali, że był to wyjątkowy dzień.

Główne uroczystości odbędą się 17 lipca o godz. 11.30 – mszę św. odpustową odprawi JE bp pelpliński Ryszard Kasyna.

17 lipca o godz. 1 w drogę wyruszy pielgrzymka z Klukowej Huty,  z Mściszewic o godz. 2.00. O godz. 4.30 sprzed kościoła w Hopowie wychodzą pątnicy, którzy dołączają do pielgrzymów z Goręczyna. O godz. 6.15 sprzed kościoła w Goręczynie ruszy wspólna grupa, do której dokooptują także pielgrzymi z Somonina (wyjście z Somonina o godz. 5.15). Sierakowice startują o godz. 5 z parafii św. Marcina z Tours.

Grupa z Wygody Łączyńskiej wyrusza o godz. 6. O tej godzinie także z Przodkowa ruszają pątnicy do Sianowa.
O godz. 7 wychodzi grupa kartuska. Po mszy św. o godz. 8.45 wyjdzie grupa z Prokowa. O godz. 9.30 do Sianowa wychodzą parafianie z Mirachowa. 

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9965-pierwsi-pielgrzymi-dotarli-do-sianowskiego-sanktuarium-w-strugach-deszczu

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *