Tczew po raz kolejny wspiera kenijskie Meru

Dzisiaj podczas koncertu charytatywnego, który odbył się w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki zbierano pieniądze na wsparcie kenijskiego przedszkola w miejscowości Meru.

REKLAMA

Podczas ubiegłorocznej edycji koncertu “Serce dla Afryki” zebrano pokaźną sumę 6 tysięcy złotych. Całość funduszy została przeznaczona na zakup wyposażenia ośrodka szkolnego znajdującego się w miejscowości Meru w Kenii. 

Odpowiedzialnymi za organizację tego muzycznego przedsięwzięcia były Szkoła Podstawowa nr 8 i Katolicka Szkoła Podstawowa w Tczewie, chór “Nieboskłonni” oraz zespół wokalny “Passionatka”. W wydarzenie włączyli się rodzice oraz nauczyciele dzieci uczęszczających do wspomnianej placówki oświatowej. O całość oprawy artystycznej zadbała dyrygent Karolina Kornas. 

Widowisko było przepełnione wieloma formami twórczości artystycznej: utwory wykonywane w języku suahili przeplatano występami dzieci oraz ich rodziców. Zgromadzona audiencja usłyszała utwory takie jak: “Africa” Toto i afrykańską interpretację “Baba Yetu” (“Ojcze nasz”). 

Dochód z tegorocznej zbiórki pieniędzy po raz kolejny zostanie przeznaczony na wsparcie przedszkola funkcjonującego w kenijskim Meru.

fot.: Radio Głos

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *