“Ojcze nasz” jest modlitwą ubogich

W najbliższą niedzielę z inicjatywy Franciszka Kościół na całym świecie będzie obchodzić I Światowy Dzień Ubogich.

REKLAMA

Po papieskiej Mszy w bazylice św. Piotra jej uczestnicy zostaną przyjęci świątecznym obiadem. 1,5 tys. z nich uda się razem z papieżem do Auli Pawła VI, gdzie podczas posiłku grać będzie orkiestra watykańskiej żandarmerii, a śpiewać chór  dzieci w wieku od 5 do 14 lat „Le Dolci Note”. Pozostali jeść będą w kilku kolegiach i seminariach oraz w jadłodajniach m.in. Caritas i Wspólnoty św. Idziego.

W swoim papieskim orędziu Franciszek apeluje, by wszyscy wierzący zwrócili uwagę na to, że musimy kształcić we współczesnym świecie kulturę spotkania i przeciwstawić się odrzuceniu. “Bóg stworzył niebo i ziemię dla wszystkich” – papież podkreślił, że to działalność ludzi doprowadziła do wzniesienia murów, granic i ogrodzeń, które oddzielają nas od drugiego człowieka. 

Nie możemy zapomnieć, że “Ojcze nasz” jest modlitwą ludzi ubogich, którzy w tej szczególnej prośbie o chleb powszedni zwracają się do Boga o realizację podstawowych życiowych potrzeb. 

Światowy Dzień Ubogich ma stać się dla nas okazją do przezwyciężenia w sobie grzechu egoizmu i czerpania radości z życia we wspólnocie. 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *