I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej

W czwartek rozpocznie się w Krakowie I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”. 

REKLAMA

W wydarzeniu weźmie udział ok. 200 przedstawicieli biur podróży i organizatorów turystyki pielgrzymkowej z 25 krajów, m. in. z Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Meksyku, USA, Indii, Malty, Izraela, Chin i Japonii.

Organizatorzy kongresu podkreślają, że Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej, dlatego poprzez organizację wydarzenia chcą podnieść znaczenie Polski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki pielgrzymkowej.

– Kongres będzie nowym wydarzeniem w branży spotkań specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Obecnie nie ma podobnego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej – mówi organizator wydarzenia Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel.

Jak tłumaczy, turystyka religijna i pielgrzymkowa, oprócz wymiaru duchowego ma również wartość w promocji wizerunkowej i turystycznej dla regionu i całego kraju, stwarza też możliwość poznania bogactwa kulturowego i historycznego Polski. Spotkanie w Krakowie ma stanowić ponadto dobre przygotowanie do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie międzynarodowej konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej.
 
Na kongres przyjadą przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej, koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

Katolicka Agencja Informacyjna

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *